Zdjęcia nowego Jimnego wyciekły podczas wewnętrznej prezentacji w Indiach. Jedno jest pewne, nowy Jimny pozostanie wierne swoim tradycjom. Będzie niewielkim (około 3,70 m długości), trzydrzwiowym, terenowym samochodem. Stylistycznie również zachowa stylizacje znaną ze poprzednich generacji. Okrągłe światła, cztery charakterystyczne wloty powietrza, czarne zderzaki – klasyka w nowoczesnym wydaniu. Środek również klasyczny i prosty. Dwa analogowe zegary, mały dotykowy ekran. Bez udziwnień i niepotrzebnych gadżetów. To ma być prosty samochód o napędzie na cztery koła i dobrych właściwościach terenowych.

""

Zdjęcia nowego Suzuki Jimny wyciekły z wewnętrznej prezentacji, która odbywała się w Indiach.

moto.rp.pl

Do napędu posłuży wg. niektórych, zachodnich publikacji silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 90 KM. Jednak również prawdopodobne jest, że Jimny otrzyma silnik o nieco większej pojemności. Jak będzie naprawdę dowiemy się wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE: Norma Euro 6D-Temp: coraz niższa emisja

Historia małego, terenowego Suzuki rozpoczęła się w 1969 roku. Pierwszy Jimny znany również jako Suzuki LJ80 i Eljot produkowany był bez zmian do 1981 roku. Wtedy też pojawiła druga generacja, która powstawała przez 17 lat. Terenówka była produkowana aż w siedmiu krajach. Ostatnia generacja powstawała w latach 1998-2018. Aktualnie w Polsce wszystkie egzemplarze Jimny są wysprzedane.