Nissan Leaf

Z okazji 10-lecia premiery rynkowej pierwszego na świecie produkowanego seryjnie samochodu elektrycznego, Nissan wprowadza w Europie wersję specjalną o nazwie – Nissana Leaf10.

Specjalnie z myślą o wersji Leaf10, która jest dostępna w salonach Nissana w Europie od początku lutego, przygotowano nowy kolor nadwozia – szary lakier Ceramic. W niedalekiej przyszłości auto posiadać będzie szerszą gamą nowych technologii np. pokładowy hotspot Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku). Ponadto jubileuszowa wersja wyposażona jest w standardzie w system e-Pedal, 8 calowy ekran dotykowy z obsługą systemów Apple Carplay i Android Auto czy system kamer 360°.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy Nissan Qashqai oficjalnie zaprezentowany

– Nasz legendarny model znalazł w Europie już ponad 180 tys. nabywców. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej atrakcyjne elementy kodu stylistycznego oraz najnowsze technologie, takie jak pokładowy hotspot Wi-Fi oraz funkcja zdalnego otwierania i zamykania samochodu dzięki mobilnej aplikacji NissanConnect Services, sprawią, że Leaf będzie w dalszym ciągu wzbudzać wiele emocji wśród klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodami elektrycznymi” – mówi Helen Perry, dyrektor marketingu osobowych samochodów elektrycznych i infrastruktury w Nissan Europe.

Nissan Leaf10.

Wersję specjalną zdobią wzory Kumiko, które pojawiają się na bocznych lusterkach, linii dachu i klapie bagażnika. Motywy graficzne mają komponować się z emblematem Leaf10, umieszczonym na tylnym słupku. Klienci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych odcieni lakieru nadwozia, standardowo zestawiony z czarnym dachem: czerwony Magnetic, niebieski Topaze lub biały Lunar. Nowością w gamie jest szary lakier Ceramic, który debiutuje na rynku wraz z wersją limitowaną Leaf10, również w zestawieniu z czarnym dachem.

Pakiet technologii, w które wyposażony jest Nissan Leaf, został także wzbogacony o dodatkowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. Właściciel samochodu może ustawić powiadomienia, które poinformują go o przekroczeniu granic określonej lokalizacji lub zadanej prędkości przez kierowcę, któremu pożyczył swoje auto. Nowością w elektrycznym Nissanie jest także inteligentny system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu.

Promocyjne ceny elektrycznego Nissana z limitowanej serii Leaf10 zaczynają się od 145 500 zł. Zwykła wersja Leafa z silnikiem o mocy 150 KM i baterii o pojemności 40 kWh startuje od 123 900 zł. Model ten pojawi się w salonach sprzedaży w lutym tego roku i dostępny będzie w wersjach zarówno z akumulatorem o pojemności 40 kWh, jak i 62 kWh.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy elektryk Nissana nie będzie produkowany w Wielkiej Brytanii

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coraz bliżej do obwodnicy Słupska

Do przetargu na rozbudowę drogi S6 (obwodnica Słupska) stanęły trzy firmy. Generalna Dyrekcja Dróg ...

Sprzedaż Ducati wstrzymana

Volkswagen wstrzymał sprzedaż producenta jednośladów Ducati po sprzeciwie związków zawodowych i na skutek wewnętrznego ...

Samorządy budują floty aut na prąd

Prawie 90 proc. ankietowanych samorządów planuje w najbliższych trzech latach zakupy samochodów elektrycznych. Administracja ...

Porsche w wynajmie na minuty rozbite po 12 godzinach

Porsche Cayman dołączyło do floty aut do wynajęcia na minuty firmy Panek Car 11 ...

Między Łodzią a Katowicami jeszcze wolniej. Budowa A1 się rozkręca

Na Gierkówce od poniedziałku jeszcze więcej problemów. Od 15 kwietnia zamknięty będzie kolejny fragment ...

General Motors uruchomi produkcję autonomicznego pojazdu

General Motors chce uruchomić produkcję elektrycznych furgonetek, SUV-ów i pojazdów autonomicznych. Zainwestuje 2,2 mld ...