Z okazji 10-lecia premiery rynkowej pierwszego na świecie produkowanego seryjnie samochodu elektrycznego, Nissan wprowadza w Europie wersję specjalną o nazwie – Nissana Leaf10.

Specjalnie z myślą o wersji Leaf10, która jest dostępna w salonach Nissana w Europie od początku lutego, przygotowano nowy kolor nadwozia – szary lakier Ceramic. W niedalekiej przyszłości auto posiadać będzie szerszą gamą nowych technologii np. pokładowy hotspot Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku). Ponadto jubileuszowa wersja wyposażona jest w standardzie w system e-Pedal, 8 calowy ekran dotykowy z obsługą systemów Apple Carplay i Android Auto czy system kamer 360°.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy Nissan Qashqai oficjalnie zaprezentowany

– Nasz legendarny model znalazł w Europie już ponad 180 tys. nabywców. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej atrakcyjne elementy kodu stylistycznego oraz najnowsze technologie, takie jak pokładowy hotspot Wi-Fi oraz funkcja zdalnego otwierania i zamykania samochodu dzięki mobilnej aplikacji NissanConnect Services, sprawią, że Leaf będzie w dalszym ciągu wzbudzać wiele emocji wśród klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodami elektrycznymi” – mówi Helen Perry, dyrektor marketingu osobowych samochodów elektrycznych i infrastruktury w Nissan Europe.

Nissan Leaf10.

Wersję specjalną zdobią wzory Kumiko, które pojawiają się na bocznych lusterkach, linii dachu i klapie bagażnika. Motywy graficzne mają komponować się z emblematem Leaf10, umieszczonym na tylnym słupku. Klienci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych odcieni lakieru nadwozia, standardowo zestawiony z czarnym dachem: czerwony Magnetic, niebieski Topaze lub biały Lunar. Nowością w gamie jest szary lakier Ceramic, który debiutuje na rynku wraz z wersją limitowaną Leaf10, również w zestawieniu z czarnym dachem.

Pakiet technologii, w które wyposażony jest Nissan Leaf, został także wzbogacony o dodatkowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. Właściciel samochodu może ustawić powiadomienia, które poinformują go o przekroczeniu granic określonej lokalizacji lub zadanej prędkości przez kierowcę, któremu pożyczył swoje auto. Nowością w elektrycznym Nissanie jest także inteligentny system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu.

Promocyjne ceny elektrycznego Nissana z limitowanej serii Leaf10 zaczynają się od 145 500 zł. Zwykła wersja Leafa z silnikiem o mocy 150 KM i baterii o pojemności 40 kWh startuje od 123 900 zł. Model ten pojawi się w salonach sprzedaży w lutym tego roku i dostępny będzie w wersjach zarówno z akumulatorem o pojemności 40 kWh, jak i 62 kWh.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy elektryk Nissana nie będzie produkowany w Wielkiej Brytanii

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branża leasingowa zaczyna zwalniać

Po trzech kwartałach roku firmy leasingowe sfinansowały inwestycje o wartości 56,9 mld zł. Choć ...

Motoryzacja na kursie kolizyjnym z bezumownym Brexitem

Na zaledwie 14 tygodni przed końcem okresu przejściowego, liderzy branży motoryzacyjnej w UE i ...

Seat rozwija się w branży IT

Seat rozwija strategię cyfrowej transformacji i otwiera centrum rozwoju oprogramowania o nazwie Seat:Code. Placówka ...

PKP uruchomiło własny carsharing

PKP Mobility to nowa usługa zaoferowana przez Polskie Koleje Państwowe. Umożliwia kontynuację podróży po ...

Ceny | Volkswagen T-Cross: Najmniejszy z czterech

VW T-Cross to czwarty i zarazem najmniejszy SUV w gamie Volkswagena. Kompaktowy model zbudowany ...

Skoda, Volkswagen i Toyota zdominowały polski rynek nowych aut

Mijający rok okazał się całkiem niezły dla polskiego rynku nowych samochodów osobowych. Według wstępnych ...