Projekty tworzone na bazie kultowych aut stają się coraz popularniejsze. Był prototyp oparty na Polonezie, Syrenie i Warszawie. Teraz przyszedł czas projekt stworzony na bazie Fiata 126p.

Marka Fiat przechodzi metamorfozę i przystosowuje się do czasów współczesnych. Najlepszym dowodem na to jest elektryczny model 500e la Prima czy hybrydowa Panda. To jednak nie przeszkadza przed rozważaniem kolejnego małego modelu zasilanego z gniazdka – przynajmniej teoretycznie i nie bezpośrednio przez Fiata. W 2019 roku na Salonie Samochodowym w Genewie, Fiat pokazał koncepcyjny miejski, elektryczny model Centoventi. Domniemywano wtedy, że właśnie tak może wyglądać następca Pandy. Teraz światło dzienne ujrzała nowa interpretacja Fiata 126p pokazana na łamach strony internetowej Motor1.com.

CZYTAJ TAKŻE: Polski cennik elektrycznego Fiata 500

Twórca wizualizacji nowego 126 Vision – Della Vecchica – podkreślił, że stworzenie współczesnego wcielenia tego modelu wiąże się dla niego m.in. ze wspomnieniami i emocjami. – Zawsze pasjonowałem się samochodami, a kwarantanna dała mi możliwość zwolnienia i pracy nad pierwszym projektem motoryzacyjnym. Wraz z moim asystentem Giuseppe Cafarelli zaprojektowaliśmy koncepcję w pełni elektrycznego 4-osobowego nowego Fiata 126 Vision – powiedział dla dziennika.pl Andrea Della Vecchia, szef włoskiego studia stylistycznego Ma-De.

Oryginał i wizja – Fiat 126 Vizion.

– Na tle innych aut Fiat 126 był bardziej autentyczny. Nie miał wspomagania kierownicy, czy innych udogodnień. Tylko ty, kierownica, koła i droga. Nie mogę zapomnieć, jak bardzo pociłem się w upalne lato, żeby zaparkować ten samochód w Rzymie. Innym powodem stworzenia tego projektu jest to, że uwielbiam styl oryginalnego 126, nowoczesny i ostry, a jednocześnie skromny – czytamy wypowiedź twórcy projektu dla Dziennika.pl.

Della Vecchia dodał również, że model 126 Vision nie stracił swojej tożsamości. Przy tworzeniu zdecydowano się na nową interpretację kontur, zwężającego się z tyłu dach czy kwadratowe reflektory zdominowane przez charakterystyczną linię biegnącą dookoła pojazdu.

CZYTAJ TAKŻE: 45. urodziny Malucha

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dilerów jeszcze ratuje serwisowanie aut

W salonach sprzedaż aut dramatycznie się skurczyła, ale serwisy działają, choć na wolniejszych obrotach. ...

Opel Grandland X Hybrid4: Podwójna premiera

SUV Opla z hybrydą typu plug-in i napędem na cztery koła pojawi się w ...

Jakim autem będzie jeździł w nowym filmie James Bond?

Czym będzie jeździł James Bond? To pytanie zadają sobie fani przy każdym nowym filmie ...

Toyota Corolla GR 2.0 Hybrid: Przewaga hybrydy

Jak podaje IBRM Samar najchętniej kupowanym modelem w Polsce w styczniu 2020 roku była ...

Sprzedaż w Chinach wyprowadza Volkswagena na prostą

W trzecim kwartale roku, Volkswagen odzyskał rentowność – podał Automotive News Europe. Ten sukces ...

W Polsce pojawiły się trójwymiarowe przejścia dla pieszych

Polska dołączyła do krajów testujących innowacyjne oznakowanie poziome. Dzięki nowatorskiemu malowaniu pasów dla pieszych ...