Elektryczny SUV Enyaq wyznacza dla Skody początek ery elektrycznej. Premiera tego auta ma odbyć się 01 września w Pradze.

Na dwa tygodnie przed oficjalną światową premierą elektrycznego SUV-a Enyaq iV Skoda opublikowała dwa szkice konstrukcji reflektorów. Światła mają podkreślać innowacyjny charakter elektryka zbudowanego na platformie MEB, na której powstają modele z napędem elektrycznym grupy Volkswagen. Skoda postawiła na szczególnie płaskie przednie reflektory, które mają nadawać dynamiczne i nowoczesne wrażenie całej sylwetce. Innowacyjny charakter podkreślać mają światła do jazdy dziennej i technologia matrycowa w sześciokątnych głównych modułach LED-ów. Dodatkowo powierzchnie trójwymiarowych tylnych świateł w technologii LED są oświetlone cienkimi paskami światła.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda Enyaq iV: Elektryczny SUV jakiego do tej pory nie było

Po oficjalnej premierze 01 września auto ma pojawić się na rynku pod koniec 2020 roku. Enyaq iV to w pełni elektryczny SUV o długości 4,65 metra. Model powinien oferować bagażnik na poziomie Superba. Enyaq będzie dostępny w trzech wariantach napędu o mocy: 109 kW (148 KM), 132 kW (180 KM) i 150 kW (204 KM). Ponadto klienci będą mogli wybierać między trzema rozmiarami wielkości baterii: 55, 62 i 82 kWh, co powinno pozwolić na zasięg od 350 do nawet 500 km.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda ma nowego szefa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Te drogi mają powstać w 2020 roku

Do obecnej sieci szybkich dróg liczącej 4146 kilometrów drogowcy dołożą w 2020 r. kolejne ...

Genewa 2019 | Peugeot 208: Stylowo i nowocześnie. Będzie GTi i wersja elektryczna

Nowa generacja Peugeota 208 oparta jest na platformie Common Modular Platform (CMP) i będzie ...

Premiery 2019 | Audi: To będzie bardzo pracowity rok

To będzie ważny i bardzo pracowity rok dla Audi. Dużo ważnych nowości i jeszcze ...

Polska stała się szóstym rynkiem zmotoryzowanej Europy

Polska awansowała w rankingu największych rynków motoryzacyjnych Europy. Według opublikowanych w czwartek danych organizacji ...

Cullinan – najbardziej wyczekiwany model Rolls Royce’a

To jedna z najbardziej wyczekiwanych motoryzacyjnych premier tego roku. Rolls Royce Cullinan, który przejdzie ...