Elektryczny SUV Enyaq wyznacza dla Skody początek ery elektrycznej. Premiera tego auta ma odbyć się 01 września w Pradze.

Na dwa tygodnie przed oficjalną światową premierą elektrycznego SUV-a Enyaq iV Skoda opublikowała dwa szkice konstrukcji reflektorów. Światła mają podkreślać innowacyjny charakter elektryka zbudowanego na platformie MEB, na której powstają modele z napędem elektrycznym grupy Volkswagen. Skoda postawiła na szczególnie płaskie przednie reflektory, które mają nadawać dynamiczne i nowoczesne wrażenie całej sylwetce. Innowacyjny charakter podkreślać mają światła do jazdy dziennej i technologia matrycowa w sześciokątnych głównych modułach LED-ów. Dodatkowo powierzchnie trójwymiarowych tylnych świateł w technologii LED są oświetlone cienkimi paskami światła.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda Enyaq iV: Elektryczny SUV jakiego do tej pory nie było

Po oficjalnej premierze 01 września auto ma pojawić się na rynku pod koniec 2020 roku. Enyaq iV to w pełni elektryczny SUV o długości 4,65 metra. Model powinien oferować bagażnik na poziomie Superba. Enyaq będzie dostępny w trzech wariantach napędu o mocy: 109 kW (148 KM), 132 kW (180 KM) i 150 kW (204 KM). Ponadto klienci będą mogli wybierać między trzema rozmiarami wielkości baterii: 55, 62 i 82 kWh, co powinno pozwolić na zasięg od 350 do nawet 500 km.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda ma nowego szefa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kia Sportage: Nowe diesle i znakomita cena podstawowa

Do salonów wjeżdża zmodernizowana Kia Sportage. Importer właśnie ogłosił ceny popularnego SUV-a. Trzeba się ...

Skarbówka z nieco bardziej budżetowymi autami. Rozstrzygnięto przetarg

Kontrowersyjny przetarg na zakup pojazdów dla Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) został rozstrzygnięty. Ostatecznie nie ...

Norma Euro-7 zabije silniki spalinowe

Wszystko wskazuje na to, że coraz większymi krokami nadchodzi zmierz silników spalinowych. Przyszłość w ...

Toyota Camry: W USA lider sprzedaży od 22 lat

Toyota Camry wróciła na polski rynek. Jednak ten model to absolutny amerykański bestseller, który ...

Auto Szanghaj 2019 | BMW serii 3 pod gusta Chińczyków

Przedłużona wersja nowego BMW serii 3 przeznaczona jest wyłącznie na rynek chiński. Dodatkowe centymetry ...

FCA i Renault: Powstaje europejski motogigant

Włosko-amerykański Fiat Chrysler Automobiles i francuski Renault porozumiały się w sprawie fuzji. Rozmowy zakończyły ...