Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Seat zapowiada wprowadzenie do sprzedaży kolejnego SUV-a. Tarraco będzie największym modelem w gamie rodzinnych modeli z Hiszpanii.

Seat zaprezentował pierwszy klip nowego modelu Tarraco. Powiedzmy, że pokazał, bo tak naprawdę to na razie po prostu duże „coś” przykryte czerwonym materiałem. Wiemy o nim tyle, że będzie wielkości Skody Kodiaq i Tiguana Allspace, czyli będzie mierzył ok. 4,7 m . Stylistycznie ma mocno nawiązywać do nowych modeli Seata – Ateca czy Arona.

SUV bazować będzie na platformie MQB. Wnętrze Tarraco pomieści siedem osób. Prawdopodobnie otrzyma cyfrowe zegary, które znamy z modeli Volkswagena czy Audi. Paleta silników będzie podobna, jak w podobnych modelach Skody czy Volkswagena, czyli benzynowe TSI o pojemności 1,4 i 2,0 litra. Za to diesle, które otrzyma Tarraco, mają już spełniać normę Euro 6d TEMP. W 2020 roku ma pojawić się odmiana plug-in-hybrid, wykorzystująca rozwiązania z Golfa ósmej generacji.

Dzięki całej palecie modeli SUV Seat chce zwiększyć swoją sprzedaż o około 20 procent, co oznacza roczną produkcję na poziomie 400 tys. samochodów. Seat zastanawia się jeszcze nad budową w pełni elektrycznego modelu. Luca de Meo, szef marki w jednej z rozmów oświadczył, że „wszystko jest możliwe np. elektryczny model Seata zbudowany na bazie komponentów Volkswagena”.

Seat Tarraco / fot. mqb-coding

Nowy model nowym modelem, ale coraz ciekawsza staje się forma komunikacji firm z klientem. Niedawno Audi pokazało rysunek nowego Q8 na swoim profilu na Facebooku, a teraz Seat klip Tarraco wyemitował na oficjalnym kanale twitterowym. Firmy coraz częściej szukają nowych dróg dotarcia do klientów. Przynosi to niewiele, bo i tak informację pokażą wszystkie zainteresowane media i raczej wątpliwe jest, by w ten sposób dotarła ona do nowego odbiorcy. Ale może to po prostu kolejny sposób na bycie oryginalnym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwsze szkice nowej Skody Octavii

Premiera nowej Skody Octavi już za niedługo. Czesi zaprezentowali pierwsze szkice. Tak będzie wyglądał ...

Kolejna marka wycofuje się z motorsportu

Nad Formułą E wezbrały czarne chmury. Po ogłoszeniu decyzji Audi o wycofaniu z rywalizacji ...

Rupert Stadler, szef Audi AG

Szef Audi w areszcie

Szef Audi Rupert Stadler został aresztowany w poniedziałek. Prokuratorzy z Monachium wydali nakaz ponieważ ...

Europa szuka pomysłu na komunikację między pojazdami

Rozpowszechniona i poszukiwana przez każdego posiadacza smartfona sieć wi-fi nie jest rozwiązaniem dla samochodów ...

Fatalne skutki Brexitu dla angielskiej branży motoryzacyjnej

Brexit uderza w brytyjską branżę motoryzacyjną. I to już teraz, zanim stanie się jasne, ...

Ponad 1000 KM w elektryku Tesli. Znamy polskie ceny

Tesla zmodernizowała Modele S i X. Zewnętrznie zmiany są praktycznie niewidoczne. Natomiast we wnętrzu ...