Według doniesień indyjskich mediów Suzuki chce zbudować Jimny’ego z dodatkową parą drzwi. Produkcja pięciodrzwiowego modelu ze zwiększonym rozstawem osi mogłaby rozpocząć się już w tym roku.

Dobra wiadomości dla fanów małej, japońskiej terenówki są dwie. Pierwszą jest fakt, że mamy spore szanse na to, że przedłużona wersja z dodatkową parą drzwi trafi również do polskich salonów. Druga pozwoli już niebawem skrócić kolejki i czas oczekiwania na trzydrzwiowego Jumny. Wszystko t za sprawą tego co dzieje się na rynku w Indiach. Po zakończeniu produkcji Suzuki Gipsy (stara wersja Samuraja przeznaczona na rynek indyjski) Maruti-Suzuki planuje powiększoną wersję Jimny’ego. Jak donosi Autocar India pięciodrzwiowy Jimny byłby póki co dostępny wyłącznie na rynku indyjskim, ale w późniejszym czasie nie jest wykluczony eksport tego modelu. Suzuki jest większościowym udziałowcem indyjskiej marki Maruti-Suzuki. Maruti jest wiodącym indyjskim producentem samochodów. To potentat z udziałem w rynku przekraczającym 50 procent.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy napęd hybrydowy w Suzuki Vitara

Do 2019 roku Maruti nadal produkował model Gipsy, który był wersją z powiększonym rozstawem osi Suzuki Samuraia oferowanego w Europie do 1998 roku. Ze względu na wysoki globalny popyt produkcja modelu Jimny osiągnęła w Japonii limit wydajności. Do tego koszty produkcji w Japonii są znacznie wyższe niż w Indiach. Dlatego w przyszłości Japończycy planują zwiększyć produkcję trzydrzwiowego Jimny przenosząc ją po części do Indii. Jest więc szansa na to, że w przyszłości dostępność modelu Jimny będzie znacznie lepsza.

CZYTAJ TAKŻE: Wartość rezydualna SUV-ów. Suzuki i Toyota zostawili konkurencję w tyle

Maruti- Suzuki Gypsy.
Trzydrzwiowa wersja Suzuki Jimny.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Do Stuttgartu nie wjedziesz dieslem

Od 1 stycznia w Stuttgarcie obowiązuje zakaz wjazdu samochodów z silnikami diesla. Jest to ...

Branża samochodowa drży przed brexitem

Polska jest piątym dostawcą części i komponentów motoryzacyjnych oraz aut do Wielkiej Brytanii. Przy ...

Problemy elektrycznego VW ID.3. Plotki czy prawda?

Ostatnio przez media przetoczyła się fala materiałów o problemach pierwszego elektrycznego modelu Volkswagena - ...

Siedem wskazówek dotyczących bezpiecznej, wakacyjnej jazdy

Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi urlopowe wyjazdy. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują ...

Mercedes GLC F-Cell: Wodorowe testowanie rynku

Mercedes kroczy własną ścieżką. Potwierdzeniem tego jest stworzenie nowoczesnej hybrydy, która stanowi połączenie pojazdu ...

10 miliardów na rozwój ekotransportu w miastach

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska rusza z gigantycznym programem, który ma wspierać rozwój ekologicznego transportu ...