Nowa technologia, ulepszone silniki i nowe kolory – Suzuki odświeża mini crossover Ignis. Premiera odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie.

Jednym z najmniejszych samochodów, które można kupić z napędem na wszystkie koła, jest Suzuki Ignis. Crossover oferowany jest od 2015 roku. Zmodernizowany Ignis upodobni się nieco do bardzo popularnego Jimny’ego. Otrzyma podobny wlot powietrza, a elementy chroniące podwozie z przodu i z tyłu mają podkreślać terenowy charakter. W przedniej części nadwozia znajdą się nowe reflektory LED i nieco więcej chromu. W bezpośrednim porównaniu z poprzednikiem nowy Ignis prezentuje się na szerszego i bardziej przysadzistego. Paletę kolorów uzupełniono o trzy nowe odcienie – Tough Khaki Pearl, Caravan Ivory Peal i Rush Yellow.

Wprowadzono także innowacje techniczne. Silnik hybrydowy został ulepszony w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin. Obecną hybrydową wersję Ignis można łączyć nie tylko z manualną pięciobiegową skrzynią biegów. Po liftingu miękka hybryda będzie dostępna również z automatyczną skrzynią biegów CVT.

Nowy Ignis będzie miał swoją premierę podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Wprowadzenie na rynek jest zaplanowane na drugi kwartał 2020 roku. Ceny nowego modelu rozpoczynają się dla wersji 1.2 Dualjet 12V SHVS 2WD Comfort z 5 biegową manualną skrzynią biegów od 56 900 zł. Model 1.2 Dualjet 12V SHV 4WD Premium rozpoczyna się od 68 900 zł. Wszystkie wersje silnikowe są wyposażone w miękką hybrydę. Do wyboru stoi automatyczna przekładnia CVT lub manualna, 5-biegowa skrzynia. Póki co Suzuki nie podaje mocy silników. Odświeżone Suzuki Ignis zostało zaprezentowane już w grudniu 2019 roku na rynku indyjskim.

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki jakich nie znacie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Seat Leon wskoczył w sierpniu do pierwszej piątki najlepiej sprzedających się aut

Sprzedaż nowych aut: sierpniowy rekord zgodny z przewidywaniami

W ubiegłym miesiącu polski rynek nowych aut poszybował w chmury. Sprzedaż samochodów osobowych i ...

Mazda CX-30: Między wierszami

Kompaktowy SUV Mazda CX-30, który zadebiutował podczas tegorocznego salonu w Genewie, zamyka lukę między ...

Nasz wybór: Siedem najlepszych Land Roverów

Wybieramy siedem najlepszych modeli na 70. lecie marki Land Rover. Mało która marka zmieniała ...

Hyundai Kona 1.6 177 KM: Coraz wyżej

Hyundai z każdym nowym modelem zaskakuje pokazujc, że z roku na rok potrafi robić ...

Polska kluczowa dla unijnych planów redukcji emisji CO2

Większość państw UE chce szybkiego zmniejszania emisji CO2 w transporcie. Z Polską miałyby potrzebną ...

Europa szuka pomysłu na komunikację między pojazdami

Rozpowszechniona i poszukiwana przez każdego posiadacza smartfona sieć wi-fi nie jest rozwiązaniem dla samochodów ...