Nowa technologia, ulepszone silniki i nowe kolory – Suzuki odświeża mini crossover Ignis. Premiera odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie.

Jednym z najmniejszych samochodów, które można kupić z napędem na wszystkie koła, jest Suzuki Ignis. Crossover oferowany jest od 2015 roku. Zmodernizowany Ignis upodobni się nieco do bardzo popularnego Jimny’ego. Otrzyma podobny wlot powietrza, a elementy chroniące podwozie z przodu i z tyłu mają podkreślać terenowy charakter. W przedniej części nadwozia znajdą się nowe reflektory LED i nieco więcej chromu. W bezpośrednim porównaniu z poprzednikiem nowy Ignis prezentuje się na szerszego i bardziej przysadzistego. Paletę kolorów uzupełniono o trzy nowe odcienie – Tough Khaki Pearl, Caravan Ivory Peal i Rush Yellow.

Wprowadzono także innowacje techniczne. Silnik hybrydowy został ulepszony w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin. Obecną hybrydową wersję Ignis można łączyć nie tylko z manualną pięciobiegową skrzynią biegów. Po liftingu miękka hybryda będzie dostępna również z automatyczną skrzynią biegów CVT.

Nowy Ignis będzie miał swoją premierę podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Wprowadzenie na rynek jest zaplanowane na drugi kwartał 2020 roku. Ceny nowego modelu rozpoczynają się dla wersji 1.2 Dualjet 12V SHVS 2WD Comfort z 5 biegową manualną skrzynią biegów od 56 900 zł. Model 1.2 Dualjet 12V SHV 4WD Premium rozpoczyna się od 68 900 zł. Wszystkie wersje silnikowe są wyposażone w miękką hybrydę. Do wyboru stoi automatyczna przekładnia CVT lub manualna, 5-biegowa skrzynia. Póki co Suzuki nie podaje mocy silników. Odświeżone Suzuki Ignis zostało zaprezentowane już w grudniu 2019 roku na rynku indyjskim.

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki jakich nie znacie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Smart odjeżdża do Chin

Produkcja miejskiego smarta okazała się zbyt dużym obciążeniem dla Daimlera. Do pomocy w dalszym ...

Sprzedaż dostawczaków w górę. Kto jest liderem?

We francusko-włoskiej rozgrywce o serca i dusze przedsiębiorców wynik nie jest oczywisty. Rywalizacja w ...

ZTP w Krakowie proponuje podniesienie stawek za parkowanie o 1000 proc.

Kraków od dzisiaj (27 lipca 2020) powiększył strefę płatnego parkowania o kilkadziesiąt ulic. Dodatkowo ...

Kolejny problem z poduszkami Takata. Akcja przywoławcza 1,4 mln aut

Uszkodzone poduszki powietrzne japońskiego producenta Takata już spowodowały największą akcję przywoławczą w historii amerykańskiej ...

Samochody elektryczne: Europa daleko w tyle

Ostatnie badanie PwC i AAA (American Automobile Association) pokazują sukcesy i porażki związane z ...

Suzuki Swift 1.2 Hybrid: Smak landrynek

Swift to światowy samochód. Model, który spotkasz praktycznie w każdym miejscu na kuli ziemskiej. ...