Nowa technologia, ulepszone silniki i nowe kolory – Suzuki odświeża mini crossover Ignis. Premiera odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie.

Jednym z najmniejszych samochodów, które można kupić z napędem na wszystkie koła, jest Suzuki Ignis. Crossover oferowany jest od 2015 roku. Zmodernizowany Ignis upodobni się nieco do bardzo popularnego Jimny’ego. Otrzyma podobny wlot powietrza, a elementy chroniące podwozie z przodu i z tyłu mają podkreślać terenowy charakter. W przedniej części nadwozia znajdą się nowe reflektory LED i nieco więcej chromu. W bezpośrednim porównaniu z poprzednikiem nowy Ignis prezentuje się na szerszego i bardziej przysadzistego. Paletę kolorów uzupełniono o trzy nowe odcienie – Tough Khaki Pearl, Caravan Ivory Peal i Rush Yellow.

Wprowadzono także innowacje techniczne. Silnik hybrydowy został ulepszony w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin. Obecną hybrydową wersję Ignis można łączyć nie tylko z manualną pięciobiegową skrzynią biegów. Po liftingu miękka hybryda będzie dostępna również z automatyczną skrzynią biegów CVT.

Nowy Ignis będzie miał swoją premierę podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Wprowadzenie na rynek jest zaplanowane na drugi kwartał 2020 roku. Ceny nowego modelu rozpoczynają się dla wersji 1.2 Dualjet 12V SHVS 2WD Comfort z 5 biegową manualną skrzynią biegów od 56 900 zł. Model 1.2 Dualjet 12V SHV 4WD Premium rozpoczyna się od 68 900 zł. Wszystkie wersje silnikowe są wyposażone w miękką hybrydę. Do wyboru stoi automatyczna przekładnia CVT lub manualna, 5-biegowa skrzynia. Póki co Suzuki nie podaje mocy silników. Odświeżone Suzuki Ignis zostało zaprezentowane już w grudniu 2019 roku na rynku indyjskim.

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki jakich nie znacie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gruzińska jazda

Podróż samochodem po Gruzji to zawsze przygoda. Szczęśliwe raczej z gatunku ciekawych, zaskakujących i ...

Uniti One: To nie wizja, to rzeczywistość. Od 2019 w sprzedaży

Szwedzki startup Uniti przedstawił swój pierwszy elektryczny samochód - Uniti One. Partnerem projektu był ...

Największe strefy środowiskowe w Europie. Tu wjedziesz tylko z winetą

Kto podróżuje samochodem za granicę musi zwracać uwagę na strefy środowiskowe i ewentualne obostrzenia ...

Prąd wciąż nie kusi kierowców

Już nie tylko bogate kraje UE, ale nawet mniejsze od polskiego motoryzacyjne rynki Europy ...

Nowa limuzyna Putina z pomocą… Niemców

W końcu jest! Długo zapowiadana, nowa, reprezentacyjna limuzyna prezydenta Putina. Co ciekawe, powstała przy ...

Ponad 14,5 mld euro – tyle UE może zarobić na producentach samochodów

Rok 2021 jest coraz bliżej. To ważna data, ponieważ właśnie wtedy mogą zostać naliczone ...