Pierwszy egzemplarz nowego kabrioletu Lexusa trafił na licytację amerykańskiego domu aukcyjnego Barrett-Jackson. Cena samochodu wniosła zawrotne 2 miliony dolarów, a więc w zaokrągleniu 7,7 miliona złotych. Kwota trafi na konta dwóch organizacji charytatywnych.

Posiadaczem wyjątkowego auta stał się Kent Stevinson, właściciel salonu Stevinson Lexus of Lakewood z Denver w stanie Kolorado (USA). Egzemplarz wystawiony na aukcji to samochód z limitowanej serii Inspiration Series. Lexus LC 500 Convertible w takiej specyfikacji ma intensywnie niebieskie nadwozie pokryte lakierem Structural Blue oraz wnętrze wykończone białą skórą. Wyjątkowość tego konkretnego egzemplarza podkreślają dodatkowo wykonane z karbonu nakładki na progi z oznaczeniem LC Inspiration Series Launch Exclusive 1 of 1 , numer VIN 100001 oraz niebieskie zaciski hamulcowe.

Nowy właściciel wyjątkowego Lexus LC 500 Convertible otrzymał nie tylko samochód. W pakiecie razem z kabrioletem znalazły się certyfikat z podpisami inżynierów stojących za projektem auta i menadżera fabryki, w której powstaje, oprawiony szkic kabrioletu oraz pakiet walizek firmy Zero Halliburton. Wylicytowana kwota wesprze fundacje Boys & Girls Clubs of America oraz Bob Woodruff Foundation. Pierwsza z nich wspiera rozwój dzieci, druga natomiast pomaga weteranom wojennym i ich rodzinom.

Lexus LC 500 Convertible trafi do regularniej sprzedaży latem tego roku. Auto pojawiło się rok temu na salonie w Detroit jako model koncepcyjny. To nie pierwszy kabriolet Lexusa. W latach 2001–2005 produkowany był model SC430 ze otwieranym, metalowym dachem. W roku 2008 do sprzedaży trafiła otwarta wersja modelu IS. Wygląda na to, że LC 500 Convertible trochę mocniej zapisze się w historii motoryzacji niż jego poprzednicy. Dach otwiera się w 15 s, a zamyka w 16 s i można wykonywać tę czynność podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Kabriolet będzie dostępny wyłącznie z 5-litrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy 464 KM. Jednostka napędowa współpracuje z 10-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus LC 500 Cabrio: Zanikający gatunek

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska ma największą w UE flotę ciężarówek i autobusów

Polska ma największą w UE flotę ciężarówek i autobusów, ale po kraju ciągle jeździ ...

Bardzo zapracowany Elon Musk: satelity, tunel i pomoc Saudyjczyków

Fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej miał pomóc w wycofaniu Tesli z giełdy. Teraz Elon Musk ...

Volkswagen Touareg: Na podbój nowego świata

Większy w środku i na zewnątrz, bardziej elegancki i przede wszystkim nowoczesny. To główne ...

Top 11 | Najpopularniejsze pickupy w Polsce

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR policzył, który z modeli pickupa sprzedaje się w Polsce ...

Uniti One: To nie wizja, to rzeczywistość. Od 2019 w sprzedaży

Szwedzki startup Uniti przedstawił swój pierwszy elektryczny samochód - Uniti One. Partnerem projektu był ...

Dzięki zasobom miedzi Polska może odegrać szczególną rolę w rozwoju elektromobilności

Samochody elektryczne oraz hybrydowe stają się coraz popularniejsze. Dzięki zasobom miedzi Polska może odegrać ...