Może jednak świat motoryzacji się nie kończy. Porsche wprowadza nowe warianty modeli Cayman i Boxster z sześciocylindrowym, wolnossącym, czterolitrowym silnikiem o mocy 400 KM.

Jak to jest, że tam gdzie inni kapitulują Porsche potrafi sobie poradzić. W dzisiejszych czasach emisji i norm praktycznie żadna z firm motoryzacyjnych nie potrafi skonstruować mocnego, wolnossącego silnika spełniającego wyśrubowane normy narzucone przez ustawodawcę. Poddały się i BMW i Mercedes, a nawet Ferrari stopniowo kończy przygodę z silnikami bez turbodoładowania. Tymczasem na początku wiosny w ofercie pojawi się Cayman i Boxster GTS. Zamiast 2,5-litrowego czterocylindrowego będzie czterolitrowa jednostka napędowa.

Czterolitrowy silnik boksera o mocy 400 KM jest połączony z sześciobiegową, manualną przekładnią. Od zera do 100 km/h Cayman i Boxster GTS 4.0 potrzebują 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna powinna wynosi 293 km/h. Nowe wersje wyposażone są w sportowe, obniżenie o 20 mm zawieszenie z systemem PASM. Ponadto zabudowana jest mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi. Sportowy układ wydechowy z aktywną kontrolą klap również należy do wyposażenia standardowego. Modele GTS 4.0 mają czarne 20-calowe felgi aluminiowe z oponami o rozmiarze 235/35 z przodu i 265/35 z tyłu. Pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe są fabrycznie zamontowane na wzmocnionym układzie hamulcowym, a ceramiczny układ hamulcowy – Porsche Ceramic Composite – jest dostępny za dodatkową opłatą.

Podobnie jak w 718 Spyder i 718 Cayman GT4, sześciocylindrowy bokser ma adaptacyjne sterowanie cylindrami, zmienny układ dolotowy i bezpośredni wtrysk. Wolnossąca jednostka zapewnia natychmiastowe reakcje na gaz i idealnie pasuje do sportowego samochodu. 718 Cayman GTS 4.0 kosztuje 407 000 zł, a 718 Boxster GTS 4.0 można kupić od 410 000 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Porsche Macan Turbo: I to by było na tyle

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coraz większy problem z dostępnością nowych samochodów

Efekt pocovidowy przybrał nieoczekiwany zwrot. Okazuje się, że coraz trudniej jest kupić nowy samochód. ...

Ministerstwa nie chcą pojazdów elektrycznych

Wbrew planom ministra energii kancelaria premier Beaty Szydło, cztery resorty, Krajowa Administracja Skarbowa, BOR ...

Nietrafione pomysły unijnych ekspertów

W Unii Europejskiej obowiązują najostrzejsze normy spalin na świecie, które wymusiły na producentach tylko ...

Przed wakacjami przyspiesza budowa szybkich dróg

Zbliża się wakacyjny szczyt na drogach. Na niektórych budowanych trasa zaczynają znikać utrudnienia, które ...

Top 10 | Najczęściej kradzione samochody w USA

Coroczny raport „Hot Wheels” przygotowany przez National Insurance Crime Burea ujawnia dziesięć najczęściej kradzionych ...

Mercedes S-klasa – komfort i bezpieczeństwo

Wszystko, co ważne w Mercedesie, dzieje się najpierw w Klasie S. Wszystko, co nowe, ...