Zmodernizowana wersja elektrycznej wersji Volkswagena e-up! ma o 100 km większy zasięg i niższą 21 tys. zł cenę w porównaniu do pierwszego wcielenia.

Volkswagen e-up! jest już dostępny na polskim rynku. To najmniejszy elektryczny model niemieckiego producenta. Jego zmodernizowana wersja zaprezentowana została na początku października na salonie IAA we Frankfurcie. Pierwszej generacja pojawiła się w 2016 roku. Aktualna ma przede wszystkim większy zasięg. Elektryczny silnik e-up’a! generuje 61 kW (83 KM) mocy. Zestaw akumulatorów litowo-jonowych ma blisko dwukrotnie większą pojemność – 32,3 kWh i ma zagwarantować zasięg na jednym ładowaniu do 260 km (WLTP). Przyspieszenie do 100 km/h elektrycznej wersji up’a! zajmuje 12,3 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 130 km/h.

Volkswagen e-up!

Ładować możemy na trzy sposoby: ze zwykłego gniazdka w czasie około 16 godzin, przy pomocy Wallboxa w 5,5 godziny i na stacji ładowania prądem stałym o mocy 40 kW, wyposażonej w złącze CCS w mniej niż godzinę.

Zamawiając e-up’a! do wyboru mamy siedem kolorów nadwozia, które można łączyć z dwoma kolorami dachu (czarny lub biały), trzy rodzaje obręczy kół w rozmiarze od 14 do 16 cali, elementy wykończenia tablicy rozdzielczej w dwóch kolorach oraz dwa wzory tapicerki. Wyposażenie seryjne obejmuje m.in. automatyczną klimatyzację, radio, nawigację i system rozpoznawania znaków drogowych. Na elektryczny układ napędowy Volkswagen udziela gwarancji ośmiu lat lub do przebiegu 160 tys. km.

Cena Volkswagen e-up! rozpoczyna się od 96 290 zł. To o 20 900 zł mniej od ceny tego modelu z 2016 roku. Hitem się nie stanie, ale widać, że wraz ze wzrostem popularności samochodów elektrycznych producenci mogą obniżać cenę. I to znacznie.

ZOBACZ TAKŻE: Volkswagen chce uniezależnić się od azjatyckich dostawców baterii

Ceny konkurencji:

Smart Forfour (82 KM): od 96 00 zł
Renault ZOE (92 KM): od 133 900 zł

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autostrada A1: nowy odcinek zamknięty dla TIR-ów

Mija niespełna tydzień od uruchomienia nowego odcinka autostrady A1 od Pyrzowic do Częstochowy, a ...

Poradnik | Co ma grać pod maską

Wybór odpowiedniej wersji silnikowej ma ogromny wpływ na cały okres eksploatacji samochodu. Podjęcie złej ...

BMW serii 8: Ósemka powróciła

W listopadzie pojawi się w salonach. Zastąpi dwudrzwiowe coupe serii 6. Będzie również w ...

Carlos Ghosn

Sojusz Renault Nissan Mitsubishi trzeszczy w szwach

Rząd francuski chce zrobić wszystko, aby wyciszyć aferę w Renault. Wbrew wcześniejszym informacjom z ...

Wyciekły zdjęcia zmodernizowanej BMW serii 7

BMW zaplanowało wprowadzenie na rynek w 2019 roku zmodernizowanej limuzyny serii 7. Przedpremierowo do ...

Zmarł Luigi Colani. Wybitny stylista, twórca oszałamiających projektów

Po długiej chorobie w poniedziałek 16 września 2019 roku zmarł w wieku 91 lat ...