Zupełnie nowy Opel Corsa będzie miał premierę podczas salonu IAA 2019 we Frankfurcie. Nowy model zaskakuje bardzo niskim współczynnikiem oporu powietrza.

  • Według Opla najniższy współczynnik oporu powietrza w klasie
  • Opel Corsa waży mniej od bliźniaka – Peugeota 208
  • Premiera Opla Corsa na targach IAA 2019 we Frankfurcie

Nowy Opel Corsa bazuje na zupełnie nowej platformie, którą otrzyma również nowy Peugeot 208 i będący już na rynku DS 3 Crossback. Platforma PSA zastosowana w Corsie nosi nazwę CMP (Common Modular Platform) i umożliwia zmniejszenie masy własnej o około 100 kilogramów. Tym samym nowa Corsa może się pochwalić masą własną na poziomie 980 kg.

W klasie małych samochodów współczynnik oporu często odgrywa dużo mniejszą rolę niż np. w jeżdżących szybciej limuzynach czy modelach sportowych. Mniejsze samochody najczęściej poruszają się w powolnym ruchu miejskim, więc nie potrzebują super opływowych kształtów. Opel jednak chciał, aby jego nowa Corsa była jak najbardziej wydajna – dlatego też zadbał również o niski opór powietrza. Rezultatem jest współczynnik oporu powietrza (wartość cW) 0,29 – według Opla jeden z najlepszych w klasie małych samochodów.

ZOBACZ TAKŻE: Opel Zafira Life: Jadąc zgodnie z trendem

Nowy Opel Corsa F urośnie względem poprzednika o prawie cztery centymetry, do 4,06 metra. Aby uzyskać bardziej sportową pozycję za kierownicą fotel kierowcy obniżony został o 28 mm. Z masą własną nowa Corsa radzi sobie lepiej od Peugeota, który w swojej najbardziej lekkiej wersji jest o 90 kilogramów cięższy od Opla. Karoseria Corsy waży około 40 kg mniej niż poprzedniku, trzycylindrowy silnik benzynowy, równie mocny co czterocylindrowy z jeszcze aktualnego modelu ma o 15 kg mniejszą masę własną. Opel wykorzystuje nawet lżejsze materiały izolacyjne.

Wewnątrz ma znaleźć multimedialny system nawigacji z siedmiocalowym ekranem dotykowym lub, za dodatkową opłatą, Navi Pro z 10-calowym ekranem. Na życzenie dostępna jest usługa telematyczna Opel-Connect z nawigacją i informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, wyświetlaniem aktualnych cen paliwa oraz bezpośrednim połączeniem z pomocą w razie awarii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lexus LC: Zmodernizowany technicznie

Coupe Lexusa zostało zmodernizowane. LC nie zmieni wyglądu, ale otrzymał sporo poprawek od strony ...

Niecodzienne przywitanie nowego szefa BMW Polska

Christian Haririan, nowy Dyrektor Generalny BMW Group Polska podjął się nietypowego zadania. Wszystko po ...

Volkswagen chce produkować ekologicznie

Volkswagen zwiększa w swoich fabrykach wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zakłady z własnym ...

Polską motoryzację w 2020 r. czeka hamowanie

83 proc. firm produkcyjnych i 74 proc. spółek zajmujących się dystrybucją spodziewa się pogorszenia ...

Premiery 2019 | Bentley: Plan na wyjście z kryzysu

W Polsce sprzedaż Bentleya ma się dobrze. Jednak globalnie marka przyniosła w ostatnim roku ...

Koniec sprzedaży w Europie Corvetty i Camaro

Corvette i Chevroleta Camaro można kupić oficjalnie w Europie i w Polsce. Ta oferta ...