Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Hyundai zaprezentował nowego, małego SUV-a, który jest poniżej modelu Kona czy Volkswagena T-Cross. Venue pojawi się w czwartym kwartale 2019 roku.

Hyundai Venue, zgodnie z oficjalną nazwą, ma być miejscem spotkania dla młodych mieszkańców miast, którzy lubią być widziani. Tak brzmi narracja marketingowa Hyundaia. Venue reprezentuje segment małych samochodów klasy A, ma cztery metry długości i będzie oferowany na rynkach całego świata. Jednym z jego konkurentów jest Ford Ecosport. W wyposażeniu seryjnym znajdzie się systemem Android i Apple Carplay, wentylowane siedzenia, szyberdach czy kompleksowy system informacyjno-rozrywkowy z 8-calowym wyświetlaczem.

W zależności od wersji silnika model wyposażony jest w felgi o rozmiarze od 15 do 17 cali. Pojemność bagażnika wynosi 529 litrów (maksymalnie 903 litrów). Kokpit ma duży ekran dotykowy zabudowany na konsoli środkowej, przed pasażerem znajduje się otwarty i zamknięty schowek. Silniki będą się różnić od rynku, na którym model będzie oferowany. W Europie będzie to silnik benzynowy o mocy 100 KM i pojemności 1,4 litra oraz silnik wysokoprężny o mocy 90 KM. W Stanach Zjednoczonych dostępny będzie silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 121 KM. Jednostki te są połączone z ręcznymi, sześciobiegowymi skrzyniami biegów lub z przekładnią automatyczną.

Oferta w klasie małych SUV-ów rośnie. Żaden z masowych producentów nie pominie tego segmentu. Hyundai dodaje do swojego portfolio nowy model, który będzie dostępny od końca 2019 roku. Będzie to obok Kony, Tuscona i Santa Fe czwarty i najmniejszy SUV w ofercie koreańskiej marki.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny | Hyundai Kona: Nowe diesle, nowe ceny

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mercedes GLB: Kompaktowy dla siedmiu

Na bazie obecnej generacji Mercedesa klasy A (W177) Daimler wprowadza do sprzedaży jeszcze w ...

Volkswagen zasadzi około 8 hektarów drzew

Volkswagen rozpoczął niecodzienny projekt - redukuje ślad węglowy samochodów testowych z parku dziennikarskiego. Inicjatywa ...

Lexus najbardziej niezawodną marką w Europie wg. Euroconsumers

Organizacje stowarzyszone w grupie Euroconsumers opublikowały wyniki corocznego badania niezawodności samochodów oraz satysfakcji klientów. ...

Tank&Go – bezkontaktowe tankowanie i płacenie

Carrefour rozpoczął na swoich stacjach paliw testy nowej usługi. Za paliwo będzie można płacić ...

Volkswagen e-Golf: Elektrykiem na weekend

Czy autem elektrycznym można poruszać się po całej Polsce? Sprawdzamy, jak może wyglądać weekendowy ...

Cztery różne pomysły na hot hatcha

Myślisz „frajda z jazdy za niewielkie pieniądze”, mówisz – efektowne hot hatche. W szranki ...