Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Cadillac modyfikuje swoją linię modeli. Wycofuje modele ATS i CTS, a w ich miejsce proponuje Cadillaca CT5.

Sprzątanie w Cadillacu trwa w najlepsze. Po porządkach w SUV-ach przyszedł czas na limuzyny. Luksusowa marka General Motors rozszerza swoją ofertę z góry na dół. Na początek pojawił się konkurent Mercedesa klasy S, model CT6. Teraz Cadillac zaprezentował CT5, który ma być alternatywą dla klasy wyższej klasy średniej, np. BMW serii 5.

Nowy Cadillac CT5.

Cadillac CT5 zapożyczył wiele rozwiązań z projektu Escala z 2016 roku. Linia nadwozia limuzyny jest w stylu coupé z opadającą linią dachu. Nowy model jest wyposażony w dwulitrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Opcjonalnie dostępny będzie też z silnikiem biturbo V6 o pojemności trzech litrów. Cadillac nie dostarcza jeszcze dokładnych danych dotyczących mocy. Jednak czterocylindrowy silnik jest już znany z modelu XT4 i tam osiąga 241 KM. Natomiast trzylitrowy biturbo jest oferowany w Cadillacu CT6 i dysponuje mocą 411 KM. Oficjalna prezentacja CT5 już niedługo – podczas kwietniowego New York Auto Show.

Cadillac wrócił do sprzedaży swoich modeli w Europie. W Polsce pięciu dilerów Opla prowadzi również sprzedaż modeli z USA. Jednak żaden z nich nie jest na tyle aktywny, żeby sprzedać więcej niż śladową ilość sztuk. Taka forma wprowadzenia na rynek marki zdecydowanie się nie sprawdza. Szkoda, bo nowe modele Cadillaca zasłużyły na coś więcej.

ZOBACZ TAKŻE: GM musi oszczędzać. Z jakich modeli zrezygnuje?

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy, największy SUV Toyoty z polskimi cenami

Ruszyła przedsprzedaż nowego modelu Toyoty – Highlander. Jest to największy SUV marki, który zasili ...

Coraz częściej sprawdzamy punkty karne online

Polacy coraz częściej sprawdzają w internecie liczbę swoich punktów karnych. Jak poinformowało ministerstwo cyfryzacji ...

Przekaż, o co ci chodzi, spojrzeniem, słowem, gestem…

Polecenia głosowe, gesty – wszystko to sprawia, że sterowanie różnymi funkcjami samochodu ma być ...

Suzuki będzie wspierać polski boks

Suzuki Motor Poland obejmuje mecenatem reprezentantów i reprezentantki Polskiego Związku Bokserskiego. Ustanawia też patronat ...

Autostrada A1: nowy odcinek zamknięty dla TIR-ów

Mija niespełna tydzień od uruchomienia nowego odcinka autostrady A1 od Pyrzowic do Częstochowy, a ...

Ruszyła realizacja trójmiejskiej obwodnicy

Jest wreszcie szansa na rozładowanie wakacyjnych korków w rejonie Trójmiasta. Rozpoczęła się bowiem realizacja ...