Inwestycja jest częścią planu FCA ogłoszonego w 2018 r. – według jego założeń do 2021 r. koncern ma zainwestować we Włoszech 5 mld euro w produkcję aut elektrycznych i hybrydowych, aby wykorzystać wolne moce produkcyjne włoskich fabryk. Tworzenie nowej linii produkcyjnej dla Tonale zacznie się na początku 2020 r. – poinformowały centrale związkowe FIM, FISMIC, UGLM i AQCF po spotkaniu z dyrekcją firmy. Jej rzecznik potwierdził to i dodał, że inwestycja w oba modele będzie „bliższa miliarda euro niż 500 mln”.

""

fot. Chris J. Ratcliffe/Bloomberg

moto.rp.pl

Kompaktowy SUV segmentu premium będzie powstawać w zakładzie Fiata pod Neapolem, podobnie jak hybrydowa Panda. Rzecznik firmy co prawda nie potwierdził oficjalnie, że chodzi o Tonale, ale trudno oczekiwać czegoś innego – jako model koncepcyjny Alfa została pokazana podczas tegorocznych targów w Genewie i wzbudziła spore zainteresowanie. Produkcja hybrydowej Pandy ma ruszyć w I półroczu 2020, a Tonale w I półroczu 2021  – informuje Reuter.

CZYTAJ TAKŻE: PSA I FCA zbudują wspólną platformę dla aut elektrycznych

To kolejny inwestycyjny komunikat FCA. Niedawno koncern ogłosił, że przeznaczy 700 mln euro na uruchomienie linii produkującej nowego Fiata 500 o napędzie elektrycznym w historycznym zakładzie Mirafiori w Turynie. Ta produkcja zacznie się w II kwartale 2020. Z kolei hybrydowe wersje Jeepa Compass i Renegade oraz SUV-a Maserati Levante pojawią się na rynku w przyszłym roku.