""

moto.rp.pl

Firmę JLR czekają ważne decyzję. Jak informuje agencja informacyjna „Reuters” za kilka tygodni należy się spodziewać informacji o tym, które modele znikną z portfolio marki. Wszystko to z powodu szukania przez Jaguara Land Rovera oszczędności. Dyrektor finansowy Tata Motors, do którego należy JLR na konferencji z inwestorami oznajmił, że firma jest przed podjęciem decyzji zmierzających do obniżenia kosztów. Jak przyznał, nie chodzi o doraźne oszczędzanie, ale takie, które JLR odczuje za trzy lub cztery lata.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec flagowej limuzyny Jaguara. Następcy nie będzie

W roku budżetowym 2020, który zakończył się w marcu, JLR odnotował stratę przed opodatkowaniem w wysokości prawie 470 mln euro. Zamknięcie fabryk z powodu koronawirusa i związany z tym spadek sprzedaży obciążył firmę ponad 660 milionami euro. JLR poniósł już ogromną stratę w roku budżetowym 2019 i w odpowiedzi na to zarządzono program oszczędnościowy.

""

Jaguar F Type.

moto.rp.pl

W szczególności marka Jaguar zostanie poddana dokładnej kontroli. Jak przyznają przedstawiciele marki to nie jest łatwe zadanie. Jaguar jest bardzo dobrze znaną marką, ale na niektórych rynkach nie jest tak silna, jak powinna być. Zespół kierowany przez Felixa Bräutigam, dyrektora ds. sprzedaży i marketingu bada pozycjonowanie marki Jaguar i ocenia, w jaki sposób można wyostrzyć portfolio.

""

Jaguar XE.

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: JLR otwiera centrum rozwoju. Praca dla 13 tys. osób

Firma ostrzega, że ​​pierwszy kwartał biznesowy marki, który rozpoczął się w kwietniu, będzie pod ogromnym wpływem kryzysu związanego z pandemią. Jak wiele innych marek JLR nie opublikował prognozy z powodu niemożliwego i wiarygodnego oszacowania popytu.