Oficjalnie Bram Schot obejmie stanowisko prezesa marki Audi z dniem 1 stycznia 2019 r. Schot sprawował tymczasowo funkcję prezesa od czerwca 2018 r., po tym jak Rupert Stadler został aresztowany. Oprócz obowiązków prezesa zarządu, Bram Schot czasowo kontynuował będzie również zadania członka zarządu odpowiedzialnego ze sprzedaż i marketing. Jednocześnie Rada Nadzorcza Volkswagena powołała Schota na członka zarządu Volkswagen AG również z dniem 1 stycznia 2019 roku.

""

Bram Schot zostanie oficjalnie prezesem z dniem 01.01.2019.

moto.rp.pl

Przez długi czas spekulowano, czy Stadlera nie zastąpi pochodzący z BMW Markus Duesmann. Musi on jednak pozostać w Monachium do jesieni 2020 r. Koncern nie zgodził się na wcześniejsze rozwiązanie umowy i tym samym szybkie przejście do Audi. Dlatego na funkcję prezesa Audi powołano 57-letniego Schota, który był członkiem zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Audi od 1 września 2017 r. 19 czerwca 2018 roku przejął także obowiązki dyrektora generalnego. Przed dołączeniem do Audi Holender od 2012 roku był odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w zarządzie Volkswagen Commercial Vehicles. W 2011 roku dołączył do Grupy Volkswagena, a wcześniej był dyrektorem generalnym włoskiego oddziału Mercedesa.

ZOBACZ TAKŻE: Miliony euro dla aresztowanego szefa Audi

Herbert Diess, Przewodniczący Rady Nadzorczej Audi AG i prezes Grupy Volkswagen:
„Wyznaczając nowego prezesa zarządu kładziemy podwaliny pod przyszłość Audi. Jako pełniący obowiązki prezesa, Bram Schot w ostatnich miesiącach wykonał przekonywującą pracę. W swoim zespole dokonuje znaczących kulturowych zmian i skutecznie radzi sobie z obecnymi wyzwaniami. Mając silny mandat wykonawczy jeszcze bardziej przyspieszy transformację firmy i poprowadzi cztery pierścienie do kolejnych sukcesów.”