Po dwóch latach opóźnienia Tesla wyprodukowała pierwszego Cybertrucka

Z taśmy produkcyjnej fabryki Tesli w Austin w stanie Teksas, zjechał pierwszy Cybertruck. Nowy, w pełni elektryczny pickup powstał po dwóch latach od czasu pierwszych zapowiedzi.

Publikacja: 18.07.2023 08:53

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck

Foto: mat. prasowe

Elon Musk Cybertrucka zaprezentował w 2019 roku. O premierze było głośno nie tylko przez nietypowy kształt samochodu, ale też za sprawą zbitej, teoretycznie kuloodpornej szyby – po tym jak Musk podczas prezentacji rzucił w nią metalową kulką. Od tego czasu firma cały czas przesuwała termin produkcji samochodu. Mimo zapowiedzi, że Cybertruck powstanie w 2022 roku, tak się nie wydarzyło. Powodem były braki w zaopatrzeniu. Na tegorocznym, majowym spotkaniu akcjonariuszy Musk zapowiedział, że Tesla chciałaby produkować ćwierć miliona Cybertrucków rocznie, w zależności od popytu.

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck

mat. prasowe

Czytaj więcej

Elon Musk chciał być pierwszy, a będzie trzeci. Konkurencja wyprzedziła Teslę

Zgodnie z Twittem, Cybertruck w końcu ujrzał światło dzienne. Uruchomienie produkcji nowego pickupa włącza Tesle do najbardziej dochodowego segmentu w Ameryce. Nowy model będzie konkurował z elektrycznymi pickupami od Forda, RAM-a oraz firmy Rivian. Jednak ich produkcja nadal nie osiągnęła zakładanego poziomu. Jak na razie amerykański gigant samochodów elektrycznych nie ujawnił danych technicznych dotyczących pojazdu. Można jednak zakładać, że będzie on posiadał wszystko co najlepsze w Tesli. Podobno Cybertruck będzie korzystać z najnowszych podzespołów przystosowanych do ładowania w technologii Supercharger V4, która pozwoli na ładowanie akumulatorów w czasie poniżej pół godziny. Dodatkowo Musk zapowiadał, że auto będzie nawet w stanie na krótki czas pełnić funkcję łodzi.

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck

mat. prasowe

Czytaj więcej

RAM 1500 REV: Pickup z akumulatorem o rekordowej pojemności i zasięgu
Na prąd
Volvo doczeka się vana. Skonstruuje go wspólnie z Renault
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Na prąd
AFIR - to może być jedno z większych motoryzacyjnych wyzwań dla Polski
Na prąd
Chiny dotują 99 proc. swoich spółek giełdowych. Marki motoryzacyjne na czele
Na prąd
Xiaomi SU7 stał się hitem, ale na każdym egzemplarzu firma traci ok. 40 tys. zł
Na prąd
Taniej Tesli nie będzie. Elon Musk chce skupić się na Robotaxi