Utopione auta z Niemiec wkrótce wjadą do Polski

Powódź w krajach, z których sprowadzamy najwięcej używanych aut, przy ich braku i rosnących cenach, może mieć opłakane skutki dla rynku wtórnego.

Chińskie e-auto ma walczyć z Teslą

Xpeng, chiński konkurent Tesli, mocno się rozwija. Spółka obniża cenę swojego najnowszego modelu, aby lepiej konkurować z amerykańskim gigantem.

Rewolucja klimatyczna

Bezemisyjne auta, ogrzewanie energią ze źródeł odnawialnych – Bruksela pokazuje, jak do tego dojść.

Nowe limity CO2 mogą uśmiercić auta spalinowe

Pomysł przestawienia się w krótkim czasie przemysłu motoryzacyjnego w Polsce wyłącznie na elektromobilność może okazać się nierealny i mieć katastrofalne skutki ekonomiczne.

Sąd ogłosił upadłość Ursusa

Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek Ursusa o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłosił upadłość spółki. Na syndyka została wyznaczona spółka KGS Restrukturyzacje.

Hiszpania inwestuje w produkcję aut elektrycznych

Hiszpania przeznaczy 4,3 mld euro na uruchomienie produkcji samochodów elektrycznych i baterii w ramach dużego krajowego programu inwestycji, finansowanego głównie ze środków europejskiego funduszu odbudowy.

Herbert Diess będzie dłużej prezesem Volkswagena

Rada nadzorcza Volkswagena przedłużyła do października 2025 kontrakt prezesowi Herbertowi Diesssowi. Było to możliwe po odejściu z rady szefa rady pracowniczej, Bernda Osterloha, przeciwnika Diessa

Można już kupować e-auta z dopłatą do 27 tys. zł

Rząd wreszcie dosypuje paliwa do planów rozwijania elektromobilności. Od poniedziałku na elektryczne samochody można otrzymać dopłatę w ramach programu „Mój elektryk".

Volvo Cars chce wjechać na giełdę w tym roku

Szwedzki producent samochodów osobowych notuje znaczne postępy w potencjalnym ogłoszeniu pod koniec bieżącego roku pierwszej oferty publicznej — powiedział jego prezes Hakan Samuelsson.

Bruksela zakaże wjazdu samochodów z silnikami spalinowymi

Władze regionalne Brukseli ogłosiły o wprowadzeniu od 2030 r. zakazu wjazdu diesli, a od 2035 r. pojazdów benzynowych i na gaz ziemny. Zakaz dotyczy też motorowerów diesla od 2025 r., benzynowych do 2028 r. i motocykli od 2035 r. Volkswagen i Audi zrezygnują z kolei z produkcji pojazdów spalinowych

Jest nowa inicjatywa: Polska i Słowacja będą promować zielony transport

Promujące elektryfikacje transportu organizacje z Polski i Słowacji powołały inicjatywę, która ma wspierać przyspieszenie transformacji energetycznej i rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polska motoryzacja odrabia straty

Wartość produkcji sprzedanej w branży samochodowej wzrosła w I kwartale 2021 r. do 48,5 mld zł. W porównaniu z 2020 r. wyższy jest też eksport, a tempo poprawy kondycji sektora okazuje się dużo szybsze niż w innych krajach.

Tesla kompletuje załogę do zakładu pod Berlinem

Urząd pracy we Frankfurcie nad Odrą utworzył specjalny zespół konsultantów zajmujący się wyłącznie Teslą. Po polskiej stronie granicznej rzeki cisza.

Renault wprowadza etapami telepracę

Renault podpisał ze związkami zawodowymi umowę o objęciu tysięcy pracowników systemem telepracy z domu przez 3 dni w tygodniu.

Produkcję aut może hamować brak stali

Nie tylko półprzewodników brakuje producentom samochodów. Coraz większym problemem stają się dostawy stali.

Nowe auta już tylko na prąd od 2035 r.?

Dalsze zaostrzanie norm emisji CO2 i całkowite wycofanie pojazdów spalinowych w 2035 r. zarekomendowała Komisji Europejskiej brukselska organizacja Transport& Environment (T&E).

Akcjonariusze Atlantii zarobią na sprzedaży ASPI

Włoska grupa infrastruktury podpisała w ubiegłym tygodniu z konsorcjum CDP i funduszy Blackrock i Macquarie umowę sprzedaży 88 proc. w filii Autostrade per l'Italia i powiadomiła akcjonariuszy, że skorzystają na tym.

Do zakazu sprzedaży aut spalinowych coraz bliżej

Władze UE śrubują limity emisji, a unijne kraje chcą wyznaczenia daty końca produkcji aut z napędem klasycznym, niektóre już w 2030 r. To złe wieści dla polskich producentów komponentów do pojazdów.