Ford szkoli młodych kierowców. W akcji wzięło udział już ponad 4000 osób

Ford Driving Skills Ford Life to akcja szkoleń dla młodych kierowców, która już po raz siódmy została zorganizowana w Polsce. Od debiutu programu w 2016 roku z intensywnego szkolenia skorzystało już ponad 4 tysiące świeżo upieczonych kierowców.

Publikacja: 07.06.2023 06:56

Ford Driving Skills Ford Life

Ford Driving Skills Ford Life

Foto: mat. prasowe

Ford swoją bezprecedensową akcję, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach zorganizował już po raz siódmy. Na serii szkoleń zorganizowanych na terenie całej Polski uczestnicy szkolenia dowiadują się jak rozpoznawać zagrożenia na drodze, panować nad pojazdem czy kontrolować prędkość. Co bardzo ważne - szkolenia są całkowicie bezpłatne. W tegorocznym szkoleniu w Gdańsku brało udział ponad 300 osób.

Ford Driving Skills Ford Life

Ford Driving Skills Ford Life

mat. prasowe

Czytaj więcej

Ford Explorer: Zbudowany na bazie Volkswagena

W tym roku program Ford Driving Skills For Life poruszał również kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych. Były też zajęcia związane z międzynarodową kampanią Forda „Podziel się drogą”. Akcją, która ma na celu popularyzację dobrych zachowań wśród rowerzystów oraz kierowców, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości i empatii. - Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Polsce z młodymi kierowcami. W tym roku odwiedziliśmy Gdańsk. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak rozpoznawać zagrożenia na drodze, panować nad pojazdem czy kontrolować prędkość. W tym roku program Ford Driving Skills For Life poruszał także kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych - komentuje Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i PR Ford Polska. Od momentu utworzenia programu Ford Driving Skills Ford Life przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństw Fundusz Forda zainwestował w szkolenia ponad 60 milionów dolarów.

Ford Driving Skills Ford Life

Ford Driving Skills Ford Life

mat. prasowe

Czytaj więcej

Amerykańska legenda trafi na polski rynek
Jak jeździć
Szybciej stracisz prawo jazdy, obowiązkowe badania lekarskie - nowe pomysły UE
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Jak jeździć
Nie tylko w Polsce. W tych krajach za przekroczenie prędkości konfiskują auto
Jak jeździć
Konfiskata samochodu nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu
Jak jeździć
Skandal z kamizelkami odblaskowymi. Test ADAC - wiele modeli nie odbija światła
Jak jeździć
Polacy udają Ukraińców, aby nie płacić mandatów