Klienci Link4, uczestniczący w programie „Kasa wraca”, mogą na tym również zarabiać. Po trzech latach od uruchomienia innowacyjnego programu kierowcy wypracowali ponad 3 mln zł.

„Kasa wraca” to jeden z programów zaoferowanych przez firmę Link4. Według założeń kierowcy wykupujący ubezpieczenie komunikacyjne, mogą generować premię finansową (maksymalnie do 30 proc. wysokości ubezpieczenia) za bezpieczną jazdę. Do tego celu otrzymują licencję do nawigacji NaviExpert z modułem – Link4 Kasa Wraca – która po włączeniu analizuje styl jazdy. Pod uwagę brane są:
– liczba przekroczeń prędkości na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym,
– liczba gwałtownych przyspieszeń i hamowań, a także ich siłę, czas trwania i częstotliwość,
– średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy.

CZYTAJ TAKŻE: Na których ubezpieczycieli Polacy skarżyli się najczęściej?

Zgodnie z regulaminem, aby otrzymać nagrodę za bezpieczną jazdę trzeba przejechać z włączoną nawigacją minimum 200 km w miesiącu, w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 km. Ponadto każdy z 11 miesięcy analizowany jest przez ubezpieczyciela osobno, a zwrot składki jest sumą miesięcznych premii i jest wypłacany po zakończeniu polisy. Z programu przez trzy lata (od 2017 roku) skorzystało blisko 58 tys. klientów, którzy przejechali łącznie 146 mln km. Przez ten czas udało im się zebrać ponad 3 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Które auta są najtańsze w utrzymaniu?

– Ten program dowodzi, że klienci na rynku ubezpieczeniowym chętnie adaptują nowe technologie, ale nie na masową skalę. Znaleźliśmy grupę ponad 50 tys. osób, która jest lojalna i zaangażowana, i w której nowa technologia w wydaniu LINK4 wywołuje emocje – wyjaśnia Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4 i ekspertka od zaawansowanej analityki. Dotychczasowy rekordzista „wyjeździł” premię w wysokości 1,2 tys. zł. Każdy z uczestników biorących udział w programie sam decyduje, czy wygenerowaną premię na koniec trwania umowy chce przeznaczyć na obniżenie ceny ubezpieczenia przy odnowieniu polisy, czy preferuje przelew środków na konto. Jak widać klienci zachęceni możliwością obniżenia opłaty za ubezpieczenie komunikacyjne, są w stanie jeździć bezpieczniej. Może sukces programu LINK4 sprawi, że również inne firmy ubezpieczeniowe postanowią uzależnić wysokość składek od stylu jazdy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy Polacy kupują samochody on-line bez wsparcia doradcy?

Ponad połowa przedsiębiorców i prawie dwie trzecie konsumentów ma pozytywny stosunek do nabywania samochodu ...

Tata Nano: Koniec produkcji najtańszego samochodu na świecie

To miał być duży hit. Wyszło jednak inaczej. Tata Nano - "najtańszy samochód na ...

Honda żegna się z Rosją

Honda Motor Rus LLC, spółka zależna od japońskiego producenta, poinformowała o planowanym zakończeniu dostaw ...

Salon genewski może wrócić

W czerwcu organizatorzy najsłynniejszych targów motoryzacyjnych na świecie genewskiego International Motor Show poinformowali o ...

Klasa S – 10 rzeczy, którymi zachwyca najnowsza limuzyna Mercedesa

Mercedes Klasy S powstał w 1972 roku. Jak żaden inny model wyznaczał trendy, zachwycał ...

Audi wprowadza system, który pomaga unikać czerwonych świateł

Audi wprowadza w USA system, który pomaga kierowcom unikać czerwonych świateł. "GLOSA" czyli "Green ...