Mimo pandemii koronawirusa Volvo Cars spodziewa się w II półroczu 2020 roku podobnej sprzedaży jak rok temu — powiedział Hakan Samuelsson, prezes szwedzkiej marki.

Po tym jak w 2010 Volvo zostało wykupione od Forda przez chiński holding Geely, marka przestawiła się za kadencji Samuelssona na produkcję samochodów segmentu premium. Dla Volvo rok 2019 był szóstym kolejnym rekordowej sprzedaży. Szwedzi znaleźli wtedy nabywców na ponad 700 tys. aut. Pandemia COVID-19 wywołała spadek, ale silna pozycja firmy w Chinach i USA pozwoliła na odbicie się w ostatnich miesiącach. — W Europie mamy drugą falę zachorowań, co utrudnia prognozowanie, ale lipiec i sierpień były bardzo dobre. We wrześniu jesteśmy z grubsza na tym samym poziomie co przed rokiem. Reszta 2020 r. powinna być mniej więcej taka sama jak rok temu — powiedział Reutersowi Samuelsson.

CZYTAJ TAKŻE: Volvo nie pojedziesz szybciej niż 180 km/h. Niemcom to nie przeszkadza

Prezes podkreślił, że Volvo dysponuje mocami produkcyjnymi w Spartanburgu (USA) i w Chinach, a europejskie zakłady w Göteborgu i Gandawie pracują pełną parą. W tym roku Szwedzi ogłosili plan fuzji z siostrzaną firmą Geely Automobile, ale rozmowy zawieszono, bo chiński partner przygotowuje wprowadzenie swych akcji na miejscową giełdę STAR, podobną do amerykańskiej NASDAQ. Samuelsson ma ogłosić przed końcem roku, jak przebiegają prace nad fuzją. — Jeśli mamy zrobić to razem, to musi powstać silna globalna grupa z międzynarodowym zarządem i radą dyrektorów. Problemem jednak pozostaje jak do tego doprowadzić. Bo przecież istnieją różne modele osiągania synergii — stwierdził.

Volvo XC40.

W roku 2025 Volvo zmierza do oferować połowę swoich modeli wyłącznie z napędem elektrycznym. Produkcją samochodów spalinowych zajmie się odrębna jednostka. Co roku ma pojawiać się nowy elektryczny model. — Sądzę, że to doskonała pora. Pandemia wyraźnie przyśpieszyła przestawianie się na elektryczny napęd, a my bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy przekonani do zmierzania w tym kierunku — powiedział prezes Volvo Cars.

CZYTAJ TAKŻE: Test | Volvo XC40 Plug-In Hybrid: Ekosukces

Volvo S60.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najnowsza prognoza. Sprzedaż e-aut w Europie sięgnie w 2020 r. miliona sztuk

Elektryczny boom na europejskich drogach zapowiada brukselska organizacja Transport & Environment (T&E). Jeszcze w ...

Aiways U5 Ion: Elektryczny SUV z Chin ma podbić Europę niską ceną

Chiński elektryczny SUV Aiways U5 Ion ma pojawić się w sprzedaży w 2020 roku. ...

Renault Megane R.S,

Najmocniejsza wersja Renault Megane wyceniona

Pierwsza generacja Megane R.S. pojawiła się w 2004 roku. Miała 225 KM mocy i ...

Europa zaczyna przesiadać się na napędy alternatywne

Rynek nowych samochodów w Europie kurczy się. Jedynym pozytywnym zjawiskiem jest wzrost liczby napędów ...

Citroen C3 Elle 1.2 PureTech: Świat w różowych barwach

Muszę coś wyznać. Lubię nowe Citroeny. Są nadzwyczaj optymistyczne. Człowiek, widząc taką kolorową maszynę ...

Budowa autostrady A1 pod Częstochową, odcinek budowany dotąd przez firmę Salini, który powinien być już praktycznie gotowy...

Włosi ostatecznie przegrali autostradę A1

Jeszcze przed końcem roku powinien być gotowy odcinek autostrady A1 omijający Częstochowę. W piątek ...