Boom na samochody elektryczne dopiero się rozkręca, a Porsche już w tym momencie nie nadąża z produkcją w elektrycznego Taycana. Z tego względu 400 pracowników, na co dzień pracujących dla Audi, zostało wypożyczonych, aby nadrobić zaległości.

Nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania nowym modelem Porsche. W pełni elektryczny Taycan sprzedaje się tak dobrze, że producent musiał podwoić plany już w pierwszym roku produkcyjnym z 20 do 40 tys. sztuk – podało CNBC. Zapotrzebowanie przerosło producenta i jego możliwości. Z tego względu koniczne były konkretne działania. W efekcie 400 pracowników na co dzień pracujących przy montażu samochodów Audi, przeszło do rodzimej marki.

CZYTAJ TAKŻE: Porsche Taycan Turbo S: Auto, które nigdy nie powinno powstać

Porsche Taycan Turbo S.

Jak poinformował niemiecki dziennik Automobilewoche „pożyczeni” pracownicy będą pracować przy linii produkcyjnej Porsche przez co najmniej 2 lata. Wszystko po to, aby w pełni zaspokoić rosnący popyt na Taycana, który jest konkurentem dla Tesli. Doniesienia niemieckiego dziennika potwierdził rzecznik prasowy Audi, który powiedział, że do zespołu Porsche dołączyła grupa pracowników z obszaru montażu, nadwozia i lakierni.

Bussines Insider zauważył, że tak duże zainteresowanie elektrycznym Porsche może w efekcie podważyć pozycję Tesli i Elona Muska, który jest uważany za pioniera w segmencie wysokiej klasy samochodów zasilanych z gniazdka. Jak na razie Tesla króluje w USA, gdzie cztery z pięciu sprzedawanych aut elektrycznych to modele od Muska. Jednak rynek elektrycznych pojazdów premium szybko ewoluuje. Już w tym momencie można zakupić auta od opisywanego Porsche, Mercedesa, Audi, Jaguara czy Volvo. Tym samym rozkład sił w USA, ale i na świecie może się szybko zmienić.

CZYTAJ TAKŻE: Oliver Blume, dyr. generalny Porsche AG: Polska i tym razem dała sobie radę

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mitsubishi Eclipse Cross: Świeży powiew

Mitsubishi długo kazało czekać na nowy model samochodu. Aż się doczekaliśmy – Eclipse Cross ...

Rośnie popyt na nowe samochody

Polska znalazła się w ścisłym gronie europejskich liderów wzrostu sprzedaży samochodów. Wśród największych rynków ...

Wyprzedaż rocznika. BMW X1 tańsze od Toyoty Yaris?

Crossover klasy premium w cenie kompaktu? Wyprzedaż rocznika, a miesięczna rata za samochód ciągle ...

Francuz Thierry Bollore pokieruje JLR

To już pewne. Francuz Thierry Bollore, były szef Renaulta od 10 września będzie prezesem ...

Będzie nowy projekt. Zero promila w całej Unii Europejskiej

W Unii Europejskiej nie ma jedności jeśli chodzi o limit alkoholu we krwi w ...

Od 1 lipca kolejne zmiany w przepisach

Kierowców czekają kolejne zmiany. Już od 1 lipca mają zostać zaostrzone przepisy. Ministerstwo infrastruktury ...