Boom na samochody elektryczne dopiero się rozkręca, a Porsche już w tym momencie nie nadąża z produkcją w elektrycznego Taycana. Z tego względu 400 pracowników, na co dzień pracujących dla Audi, zostało wypożyczonych, aby nadrobić zaległości.

Nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania nowym modelem Porsche. W pełni elektryczny Taycan sprzedaje się tak dobrze, że producent musiał podwoić plany już w pierwszym roku produkcyjnym z 20 do 40 tys. sztuk – podało CNBC. Zapotrzebowanie przerosło producenta i jego możliwości. Z tego względu koniczne były konkretne działania. W efekcie 400 pracowników na co dzień pracujących przy montażu samochodów Audi, przeszło do rodzimej marki.

CZYTAJ TAKŻE: Porsche Taycan Turbo S: Auto, które nigdy nie powinno powstać

Porsche Taycan Turbo S.

Jak poinformował niemiecki dziennik Automobilewoche „pożyczeni” pracownicy będą pracować przy linii produkcyjnej Porsche przez co najmniej 2 lata. Wszystko po to, aby w pełni zaspokoić rosnący popyt na Taycana, który jest konkurentem dla Tesli. Doniesienia niemieckiego dziennika potwierdził rzecznik prasowy Audi, który powiedział, że do zespołu Porsche dołączyła grupa pracowników z obszaru montażu, nadwozia i lakierni.

Bussines Insider zauważył, że tak duże zainteresowanie elektrycznym Porsche może w efekcie podważyć pozycję Tesli i Elona Muska, który jest uważany za pioniera w segmencie wysokiej klasy samochodów zasilanych z gniazdka. Jak na razie Tesla króluje w USA, gdzie cztery z pięciu sprzedawanych aut elektrycznych to modele od Muska. Jednak rynek elektrycznych pojazdów premium szybko ewoluuje. Już w tym momencie można zakupić auta od opisywanego Porsche, Mercedesa, Audi, Jaguara czy Volvo. Tym samym rozkład sił w USA, ale i na świecie może się szybko zmienić.

CZYTAJ TAKŻE: Oliver Blume, dyr. generalny Porsche AG: Polska i tym razem dała sobie radę

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Znikające salony samochodowe

Paryski salon samochodowy zaplanowany na koniec września, jak na razie, jak najbardziej odbędzie się. ...

Ferrari 812 Competizione: Podwójna cena za limitowany model

Ferrari 812 Superfast to mocny i drogi sportowy samochód. To jednak nie znaczy, że ...

Rośnie popyt na nowe samochody

Polska znalazła się w ścisłym gronie europejskich liderów wzrostu sprzedaży samochodów. Wśród największych rynków ...

Ceny | Opel Mokka: Zbudowany od nowa

Nowy Opel Mokka to zbudowany od nowa model, ale i auto, które startuje z ...

Rozbijesz auto, sam powalczysz o odszkodowanie?

Projekt ustawy o tzw. kancelariach odszkodowawczych może wykluczyć bezgotówkową likwidację szkód komunikacyjnych. Tak przynajmniej ...

Kontrola drogowa będzie znacznie krótsza

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że służby uprawnione do kontroli ruchu drogowego z dniem 1 lipca ...