Mimo pandemii świat motoryzacji nie wyhamował do zera. Jak donosi Volkswagen wszystkie autoryzowane serwisy Grupy Volkswagen w Polsce są otwarte, a producent zapewnia ciągłość zaopatrzenia w oryginalne części zamienne.

W Polsce działa 116 autoryzowanych serwisów marki Skoda, 89 Volkswagena, 71 marki Volkswagen Samochody Dostawcze, 37 Audi, 35 Seata oraz 8 Porsche. Wszystkie autoryzowane warsztaty marek należących do Grupy Volkswagen w Polsce są otwarte, także w czasach pandemii koncern zapewnia ciągłość zaopatrzenia w oryginalne części zamienne. Priorytetem jest przy tym ochrona zdrowia klientów, pracowników magazynów i serwisów. Wprowadzono środki, dzięki którym m.in. jest zachowana odpowiednia odległość pomiędzy pracownikami, co zapewnia im wymagane bezpieczeństwo. Wiele warsztatów oferuje klientom możliwość oddania i odbioru samochodu bez bezpośredniego kontaktu z pracownikami serwisu lub z zachowaniem odpowiedniej odległości od nich.

CZYTAJ TAKŻE: Dilerów jeszcze ratuje serwisowanie aut

Andreas Duebler, dyrektor działu After Sales w Volkswagen Group Polska, powiedział: „Pandemia i wprowadzone restrykcje dotykają nas na co dzień, ale wielu ludzi wciąż potrzebuje samochodu, żeby dojechać do pracy, zatroszczyć się o siebie i innych. Z samochodów marek należących do Grupy Volkswagen korzystają służba zdrowia, instytucje zajmujące się transportem chorych, a także firmy, które na co dzień produkują żywność i dostarczają ją do sklepów. Oprócz nich wiele innych instytucji, które w czasach pandemii pracują na najwyższych obrotach i są zależna od własnych środków transportu. Nasz zespół utrzymuje ciągłość zaopatrzenia i dostarcza oryginalne części zamienne do wszystkich serwisów w Polsce”.

W naszych serwisach priorytet obsługi mają karetki pogotowia – Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Jak podkreśla Volkswagen w centralnym magazynie części i akcesoriów Volkswagen Group Polska praca odbywa się w cyklach zmianowych. Po każdej ze zmian magazyn jest dezynfekowany, pracownicy poszczególnych grup nie mają ze sobą kontaktu. Części i akcesoria z centralnego magazynu w Poznaniu każdego roboczego dnia są wysyłane do autoryzowanych warsztatów w całej Polsce. W komunikacie podkreślono, że – wybrane autoryzowane warsztaty w pierwszej kolejności zajmują się ambulansami oraz pojazdami służb, które są szczególnie zaangażowane w walkę z koronawirusem, jak np. straż pożarna, policja, straż miejska, wojsko, straż graniczna czy Inspekcja Transportu Drogowego. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich, samochody te są wydawane po wcześniejszym zdezynfekowaniu – powiedział Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze. W kwietniu wiele osób i firm wymienia opony w samochodach z zimowych na letnie. Warsztaty marek należących do Grupy Volkswagen są przygotowane do tej aktywności. Ministerstwo Zdrowia rozwiało wątpliwości, osobom, które używają samochodów do dojazdów do pracy i do zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb zezwala na wymianę opon.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen eHome: Sprzedaż auta przez wideokonferencję

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volkswagen California 6.1: Namiot ery cyfrowej

VW California to absolutny rekordzista sprzedaży w swoim segmencie. Co roku nabywców znajduje ponad ...

Samochód marzenie Polaków na rynku wtórnym

Ten samochód zawsze był w Polsce hitem. I dalej nim pozostaje. Audi A4 w ...

8 kwietnia Nissan ostatecznie wyrzuci Carlosa Ghosna

Nissan zapowiedział na 8 kwietnia nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które oficjalnie wygasi mandat Carlosa ...

Istniejący odcinek S14 w okolicach węzła Pabianice

Budowa dróg: Drugie wejście chińskiego smoka

Po kompromitacji Covecu na budowie autostrady A2 kolejna firma z Chin chce budować nam ...

Frytki i chipsy w baku

Faza testowa zakończona – przez blisko rok Volkswagen sprawdzał w Wolfsburgu innowacyjne paliwo R33 ...

Skoda Scala ma szansę mocno namieszać na rynku kompaktów

Škoda nadal liderem polskiego rynku

34 672 zarejestrowane samochody to wynik, z jakim Škoda zamyka I półrocze 2019 roku, zachowując ...