Pracownicy General Motors strajkowali przez prawie sześć tygodni. W tym czasie nie powstało 300 000 samochodów. GM musi pożegnać się ze swoimi celami ustanowionymi na ten rok.

40-dniowy strajk związków zawodowych UAW psuje perspektywy General Motors na bieżący rok. Największy amerykański producent samochodów obniżył swoją prognozę zysków, powołując się na wysokie koszty ze względu na zatrzymanie podczas strajku praktycznie całej produkcji w Ameryce Północnej. Wcześniej, drugi co do wielkości amerykański producent samochodów Ford również obniżył swoje perspektywy na ten rok. Tu przyczyną jest całkowita restrukturyzacja i przebudowa koncernu.

GM zdołał jednak ograniczyć spadek zysków w trzecim kwartale dzięki zwiększonej sprzedaży wysokomarżowych pickupów i SUV-ów. W rezultacie słaby chiński biznes nie wywarł na firmie aż tak dużego wpływu. Zysk netto grupy spadł w ciągu roku o około 200 milionów do 2,3 miliarda dolarów, a zatem nie jest tak mocny, jak się obawiali analitycy. Nieznacznie spadły również obroty firmy, które wynoszą około 35,5 mld USD.

GMC Sierra.

Dyrektor finansowy GM, Dhivya Suryadevara, opisał wpływ strajku jako„ jednorazowy”. Związek zawodowy UAW paraliżował GM przez kilka tygodni. Był to najdłuższy strajk w amerykańskim przemyśle samochodowy od 1970 roku. W zeszły piątek pracownicy zaakceptowali umowę, która ma obowiązywać przez cztery lata.

CZYTAJ TAKŻE: Raport lojalności klientów w USA. Wygrywa Lexus i Subaru

Analitycy szacują koszt strajku na ponad dwa miliardy dolarów. Po porozumieniu z General Motors związek zawodowy chce teraz negocjować z Fordem. GM przyznał, że strajk kosztował spółkę miliard dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mike Manley, nowy szef FCA, wcześnie zarządzający markami Jeep i Ram

Michael Manley, nowy dyr. generalny FCA: Charyzmatyczny przywódca

Tak jak jego były już szef, Sergio Marchionne, nie lubi garniturów. Najlepiej się czuje ...

Poczta Polska stawia na elektromobilność. Wybrała elektryczne Nissany e-NV200

Pracownicy Poczty Polskiej od połowy listopada br. będą doręczać paczki przy pomocy elektrycznych Nissanów ...

Audi przedłuża gwarancję. Jednak nie dla wszystkich

Niemiecki producent segmentu premium postanowił przedłużyć gwarancję na nowe samochody. Jest to jednorazowa i ...

Brexit zabija produkcję samochodów w Wielkiej Brytanii

Wielka niepewność ogarnia brytyjski sektor samochodowy. Strach przed twardym Brexitem utrudnia życie producentom. Stowarzyszenie ...

Elektryczne plany koncernu FCA

Szef koncernu FCA Mike Manley zapowiedział nową platformę dla nowych, elektrycznych modeli. Jako pierwszy ...

Suzuki i Tesla z gigantycznym wzrostem sprzedaży

Zgodnie z danymi podanymi przez IBRM Samar, pierwszy kwartał roku zakończył się pozytywnym wynikiem. ...