W hiszpańskiej fabryce Groupy PSA w Saragossie ruszyła produkcja szóstej generacji Opla Corsy. Na otwarciu pojawili się zacni goście: Król Hiszpanii Filip VI, prezes zarządu PSA Carlos Tavares oraz dyrektor generalny firmy Opel Michael Lohscheller.

Szósta generacja miejskiego modelu Opla ma być nowocześniejsza, wydajniejsza, bardziej dynamiczna i atrakcyjniejsza od swoich poprzedników. Tak w swoim komunikacie prasowym Opel zapowiada rozpoczęcie produkcji Corsy. Dziwne, żeby było inaczej, bo bycie lepszym od poprzedników jest chyba jednym z głównych zadań nowego modelu. Faktem jest, że Corsa jest jednym z najbardziej dopracowanych aerodynamicznie samochodów w swojej klasie. Jest także znacząco lżejsza od dotychczasowego modelu. Najlżejsza Corsa waży poniżej 1000 kilogramów. W ofercie znalazły się silniki, które mają się charakteryzować mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2 w porównaniu z jednostkami montowanymi w poprzedniej generacji.

Od lewej: Carlos Tavares, prezes zarządu PSA, Filip VI, Król Hiszpanii, nowy Opel Corsa, Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel.

– Corsa jest nie tylko jednym z najbardziej udanych modeli w najnowszej historii — o czym świadczy około 14 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu ostatnich 37 lat — ale także jednym z kamieni milowych naszej ofensywy elektryfikacyjnej. Już na początku 2020 roku w Saragossie uruchomimy również produkcję elektrycznej Corsy‑e. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny Opel produkowany w Europie. W ten sposób wyraźnie sygnalizujemy, że wraz z nową Corsą wprowadzamy do fabryki w Saragossie przyszłość, oraz że Opel stawia na elektryczność — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller.

Opel Corsa-e.

Nowa Corsa to bardzo ważny model dla Opla. Na małych modelach firmy nie zarabiają najwięcej, ale sukces pozwoli swobodniej kształtować przyszłość Niemców w koncernie PSA. Patrząc z tej perspektywy nie dziwi, że do Saragossy przyjechali Tavares i Lohscheller.

CZYTAJ TAKŻE: Michael Lohscheller, prezes Opel AG: Jedziemy w dobrym kierunku

Nowy Opel Corsa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dlaczego trzeba kontrolować bieżnik

Cztery kartki o formacie A4 to jedyny łącznik samochodu z nawierzchnią. Warto zatem mieć świadomość, ...

Zdjęcie tygodnia: Amerykanka wszczepiła sobie pod skórę klucz Tesli

Amie Dansby już nigdy więcej nie będzie szukać kluczyków do swojego samochodu. Amerykanka wszczepiła ...

Wojciech Mieczkowski szefem Grupy PSA w Polsce

Dotychczasowy dyrektor generalny Opel Poland od 1 sierpnia będzie odpowiadał za całą Grupę PSA ...

Jazda na suwak w praktyce. Kto, kogo i kiedy ma wpuszczać

Od 6 grudnia pojawiły się nowe przepisy - obowiązkowe korytarze życia oraz jazda na ...

Ceny | Jeep Wrangler: Nie czekaj, kupuj teraz

Ikona samochodów terenowych została unowocześniona. Nowy Wrangler jest większy, ale lżejszy, mocniejszy ale też ...

Jak znaleźć swoje miejsce w samochodzie

Przeciętny kierowca pokonując przez 12 miesięcy 15 tysięcy kilometrów spędza za kółkiem około 300 ...