materiały prasowe

Infiniti – japońska marka samochodów segmentu premium, będzie miała nowy salon na Wybrzeżu.

Grupa IP, która jest wyłącznym partnerem marki w Polsce, uruchomiła w Gdańsku szóste w kraju Centrum Infiniti. Jednocześnie spółka IP została liderem Infiniti w Europie pod względem liczby salonów prowadzonych przez jednego dealera.

Centrum Infiniti Gdańsk zlokalizowane jest w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy, przy ulicy Szczęśliwej. Do dyspozycji klientów oferuje pełną gamę samochodów testowych, a także w pełni wyposażony serwis. Gdański salon, wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami marki, jest realizacją cyklu inwestycyjnego przyjętego we wrześniu 2015 roku. W jego ramach do salonów marki w Warszawie i Sosnowcu dołączyły wcześniej Centra Infiniti w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz obecnie w Gdańsku.

– Zbudowanie ogólnopolskiej sieci jest odpowiedzią na wysokie zainteresowanie samochodami Infiniti i jednocześnie ważnym elementem wspomagającym sprzedaż flotową marki – komentuje Grzegorz Szczypior prezes IP. Pytany o kolejne inwestycje i dalszy rozwój sieci odpowiada: – Analizujemy geografię sprzedaży.

Według raportu Instytutu Samar bazującego na danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku Infiniti sprzedało w Polsce 601 samochodów i w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku zwiększyło sprzedaż o przeszło połowę. Obecnie najpopularniejszym modelem marki jest Q50 będące przedstawicielem segmentu D, a na drugim miejscu znalazło się kompaktowe Q30. Flagowe auto Infiniti – SUV Q70 zajmujący przez lata pozycje lidera sprzedaży, spadł na trzecie miejsce rankingu popularności. Natomiast coraz lepsze wyniki sprzedażowe zyskuje oferowane od jesieni ubiegłego roku Q60, mające charakter sportowego coupe.

W polskim rynku samochodów osobowych segment premium notuje w tym roku wysoki, 23-procentowy wzrost. To o blisko 6 pkt. proc. więcej niż wzrost całego rynku. Infiniti w segmencie ma obecnie 1,34-procentowy udział, podczas gdy rok temu było to 1,07 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Motozakupy na kilka sposobów

Kilka lat temu przedsiębiorcy rozważali, czy firmowe auta sfinansować leasingiem czy kredytem. Dzisiaj coraz ...

Mitsubishi L200 Monster: Do ciężkiej pracy i do zabawy

Jest wielki, zajmuje półtora miejsca parkingowego, nie mieści się w garażu, do codziennego użytkowania ...

Lexus ES: Z przednim napędem

Przez sześć generacji Lexus ES nie był dostępny dla europejskich klientów. Za to nr ...

Zakłady Volkswagena w Bratysławie

To nie ludzie, to roboty!

333 automatycznie sterowane, elektryczne wózki bez ingerencji ludzi dostarczają do tysiąca wybranych stanowisk samochodowe ...

Apple rządzi na rynku autonomicznych samochodów

Kalifornia to dziś światowe centrum rozwoju technologii tzw. samojezdnych pojazdów. W zachodnim stanie USA ...

Kredyty samochodowe znikają z rynku

Firmy coraz chętniej posiłkują się leasingiem. Dlatego w bankach coraz większym powodzeniem cieszą się ...