materiały prasowe

Infiniti – japońska marka samochodów segmentu premium, będzie miała nowy salon na Wybrzeżu.

Grupa IP, która jest wyłącznym partnerem marki w Polsce, uruchomiła w Gdańsku szóste w kraju Centrum Infiniti. Jednocześnie spółka IP została liderem Infiniti w Europie pod względem liczby salonów prowadzonych przez jednego dealera.

Centrum Infiniti Gdańsk zlokalizowane jest w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy, przy ulicy Szczęśliwej. Do dyspozycji klientów oferuje pełną gamę samochodów testowych, a także w pełni wyposażony serwis. Gdański salon, wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami marki, jest realizacją cyklu inwestycyjnego przyjętego we wrześniu 2015 roku. W jego ramach do salonów marki w Warszawie i Sosnowcu dołączyły wcześniej Centra Infiniti w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz obecnie w Gdańsku.

– Zbudowanie ogólnopolskiej sieci jest odpowiedzią na wysokie zainteresowanie samochodami Infiniti i jednocześnie ważnym elementem wspomagającym sprzedaż flotową marki – komentuje Grzegorz Szczypior prezes IP. Pytany o kolejne inwestycje i dalszy rozwój sieci odpowiada: – Analizujemy geografię sprzedaży.

Według raportu Instytutu Samar bazującego na danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku Infiniti sprzedało w Polsce 601 samochodów i w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku zwiększyło sprzedaż o przeszło połowę. Obecnie najpopularniejszym modelem marki jest Q50 będące przedstawicielem segmentu D, a na drugim miejscu znalazło się kompaktowe Q30. Flagowe auto Infiniti – SUV Q70 zajmujący przez lata pozycje lidera sprzedaży, spadł na trzecie miejsce rankingu popularności. Natomiast coraz lepsze wyniki sprzedażowe zyskuje oferowane od jesieni ubiegłego roku Q60, mające charakter sportowego coupe.

W polskim rynku samochodów osobowych segment premium notuje w tym roku wysoki, 23-procentowy wzrost. To o blisko 6 pkt. proc. więcej niż wzrost całego rynku. Infiniti w segmencie ma obecnie 1,34-procentowy udział, podczas gdy rok temu było to 1,07 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Pobudzanie zmysłów

Zorza polarna, skandynawski las, jezioro łabędzie, archipelag deszczowy – to nie pomysły na wakacyjne ...

Skoda wprowadzi na rynek 10 elektrycznych modeli. Oto wizja jednego z nich

Podczas salonu samochodowego w Genewie (5-17 marca), Skoda zaprezentuje elektryczny samochód koncepcyjny o nazwie ...

Nowy silnik diesla Skyactiv-D 1.8, spełniający przyszłoroczną normę, pojawi się w nowej Maździe CX-3, dostępnej w salonach od sierpnia

Euro 6D-Temp: coraz niższa emisja

Kolejna marka zapowiada wprowadzenie silników spełniających przyszłoroczne normy emisji spalin Euro 6D-Temp. Pierwsze auta ...

Lexus LM: Potęga grila i luksusu

Lexus do tej pory oferował SUV-y i limuzyny, ale na ostatnich targach motoryzacyjnych w ...

WakeGP 2018 Mikołajki

Nie tylko samochodami człowiek żyje. Najlepsi wakesurferzy z tej części Europy będą walczyć o ...

Hyundai: Aplikacja na smartfona zastąpi tradycyjny kluczyk

Już w tym roku aplikacja na smartfona powinna zastąpić tradycyjny kluczyk w nowych modelach ...