W sumie auta z rynku wtórnego będzie można kupić w 78 stacjach dealerskich Toyoty. Program Pewne Auto w salonach Toyoty jest skierowany do kierowców, którzy chcą kupić używany samochód z gwarancją, w dobrym stanie i o znanej historii. Japońska marka systematycznie rozbudowuje sieć dealerską Toyota Pewne Auto – w tym roku dołączają do niej trzy punkty. Do tej pory uruchomiono nowy autoryzowany salon w Bydgoszczy oraz nową stację Toyota Professional w Bełchatowie, a wraz z nimi działy sprzedaży aut z rynku wtórnego. Dodatkowo do końca roku do sieci dołączy nowy salon Toyoty w Poznaniu, również z działem aut używanych.

Czytaj więcej

67 procent sprzedaży Toyoty to hybrydy. Corolla najpopularniejsza

W pierwszym półroczu 2022 roku w programie Toyota Pewne Auto klienci kupili 11 170 używanych samochodów, z czego 76 procent to auta marki Toyota. Najczęściej wybieranym modelem była Corolla – salony Toyoty opuściły 2 134 używane egzemplarze tego modelu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Yarisy, które znalazły 1 976 nowych właścicieli. Polscy kierowcy chętnie sięgają też po Aurisy – przez sześć miesięcy do klientów trafiło 1 094 egzemplarzy poprzednika Corolli z nadwoziem Hatchback i TS Kombi. Popularna jest także także używana Toyota C-HR – w programie Pewne Auto sprzedano 957 egzemplarzy crossovera. Udział hybryd w łącznej sprzedaży używanych samochodów wszystkich marek w programie wyniósł w pierwszej połowie 2022 roku 31 proc.

Program Pewne Auto obejmuje wszystkie salony marki Toyota oraz stacje sprzedaży samochodów użytkowych Toyota Professional. Stopniowo sieć rozbudowywana jest także o odrębne salony Toyota Pewne Auto – do tej pory stacje tego rodzaju powstały w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu. Do programu włączane są m.in. samochody poleasingowe, auta ekspozycyjne od dealerów oraz pojazdy pozostawiane w rozliczeniu z udokumentowaną historią.

Czytaj więcej

Kolejny spadek sprzedaży pojazdów użytkowych w UE