Audi od 2026 r. będzie ścigać się w F1. Już teraz szuka kierowców

Audi w 2026 roku dołączy do zespołów, które będą ścigać się w Formule 1. Już teraz wydzielony do tego zadania team myśli o kierowcach. Mają oni pomóc ekipie w przygotowaniach bolidu.

Publikacja: 22.04.2023 14:21

Audi od 2026 r. będzie ścigać się w F1. Już teraz szuka kierowców

Foto: mat. prasowe

Już za trzy lata Audi rozpoczyna swoje starty w Formule 1. Będzie partnerem Saubera i bierze na siebie stworzenie jednoski napędowej. Budową i przygotowanie technicznym zajmie się Sauber. Już teraz w Chinach Audi zaprezentowało swój projekt Formuły 1 i pokazowy bolid. Markus Duesmann, dyrektor generalny Audi przedstawił wgląd w obecny postęp projektu. Projekt otrzymał hasło „F1 Power made in Germany” - Sporty motorowe są integralną częścią naszego DNA. Jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie w Formułę 1 wzmocni sportowy charakter Audi. Seria wyścigowa stale zwiększa swój globalny zasięg, szczególnie wśród młodych grup docelowych oraz na naszym najważniejszym rynku zbytu: Chinach — powiedział Markus Duesmann, prezes zarządu Audi.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Audi TT Final Edition: Pożegnanie po 25 latach

Na obecnym etapie powstają podstawy jednostki napędowej na rok 2026. Audi pracuje nad technologiami produkcji i zarządzaniem energią napędu hybrydowego. Stworzono zespół, który pracuje w specjalnie założonej komórce - Audi Formula Racing GmbH - która ma siedzibę w Neuburg. Na pokładzie jest już ponad 260 ekspertów. Trzon zespołu projektowego stanowią pracownicy Audi Sport i ci, którzy mają wieloletnie, różnorodne know-how w zelektryfikowanym sporcie motorowym. W sumie zespół ma liczyć ponad 300 pracowników.

mat. prasowe

Trwają również rozmowy i rozważania kto ma zasiąść w kokpicie bolidu. Często powtarzanym nazwiskiem jest Mick Schumacher, który aktualnie jest rezerwowym zawodnikiem Mercedesa i mógłby do zespołu w przyszłym roku. Innym krążącym w kuluarach nazwiskami są Carlos Sainz, Lando Norris i Nico Hulkenberg. Audi wyraźnie podkreśla, że najbardziej interesują ich niemieccy kierowcy, ale posiadanie macierzystego zawodnika nie jest czymś obowiązkowym.

Czytaj więcej

Niemieckie samochody elektryczne klapą w Chinach
Tu i Teraz
Mandat za przekroczenie prędkości w Finlandii: 32 km/h za szybko – 121 000 euro kary
Tu i Teraz
Film z kolejnego rozbitego Lamborghini. Tym razem w centrum Warszawy
Tu i Teraz
Powstaną dwie nowe drogi ekspresowe. Skończą się korki na drogach krajowych
Tu i Teraz
Tunele w Polsce bez zasięgu sieci komórkowej. Pod Świną również go zabraknie
Tu i Teraz
Kolejne masowe zwolnienia w motoryzacji. Połowa załogi do zwolnienia