Zgodnie z informacjami podanymi przez e-petrol, pod koniec września doszło do kolejnych podwyżek cen paliw. – Podwyżkom nie zapobiegł nawet spadek notowań ropy naftowej, bo w dużej mierze został on zniwelowany przez postępujące osłabienie złotówki w relacji do amerykańskiego dolara – komentują przedstawiciele e-petrol. W porównaniu do poprzedniego tygodnia tankowanie paliwa jest średnio o kilka groszy droższe, a co gorsza podwyżki dotyczą każdego rodzaju paliwa. – Największa, 7-groszowa zmiana dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny Pb95, która wynosi aktualnie 6,29 zł/l. O dwa grosze natomiast podrożały olej napędowy i autogaz, kosztujące dziś przeciętnie 7,16 zł/l oraz 3,09 zł/l – podali analitycy.
Czytaj więcej
Prawie połowa (48 proc.) dealerów ankietowanych w sierpniu przez firmę doradczą EY oraz DCG Dealer Consulting uważa, że ograniczona dostępność samochodów wcale nie jest najważniejszym obecnie problemem polskiego rynku. Okazuje się nim spadek popytu.
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska. To właśnie tam za litr PB95 i oleju napędowego kierowcy zapłacą najmniej. Jest to odpowiednio 6,23 zł/litr oraz 7,10 zł/litr. – Tyle samo co w Wielkopolsce tankowanie 95-tki kosztuje w województwie śląskim. LPG z ceną 2,95 zł/l jest najtańsze w województwie łódzkim, poza którym już tylko w województwie świętokrzyskim średnia cena autogazu, wynosząca 2,99 zł/l, znajduje się poniżej poziomu 3 zł – dodali. Najdrożej natomiast jest na Podlasiu. Olej napędowy w woj. podlaskim kosztuje przeciętnie 7,23 zł/l, a benzyna 95-oktanowa - 6,32 zł/l. Tyle samo Pb95 kosztuje w woj. zachodniopomorskim. Według analityków za LPG najwięcej płaci się na Dolnym Śląsku - 3,28 zł/l.
Czytaj więcej
Z nowym modelem Tonale, Alfa Romeo wkracza w segment kompaktowych SUV-ów. Włoska marka po raz ostatni wprowadziła na rynek nowy model pięć lat temu. W 2017 roku był nim SUV Stelvio.