Najbardziej narażone są szybkie drogi w stronę nadmorskich kurortów oraz prowadzące do turystycznych miejscowości w górach. Na części tras jazdę utrudniać będą także remonty. Sporym problemem może okazać się przejazd płatnym odcinkiem autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem. Korki – jak co roku - będą tworzyć się przed bramkami. Według serwisu conadrogach.pl, na autostradzie A1 dużego natężenia ruchu należy także spodziewać się także w rejonie Łodzi, gdzie trasa stanowi wschodnią obwodnicę aglomeracji. Zatykał będzie się ponadto odcinek A1 pomiędzy Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim – to ostatni budowany fragment autostrady od Częstochowy do Tuszyna, na którym ruch prowadzony jest tylko jedną jezdnią. Udostępnienie drugiej jezdni, gdzie wciąż układany jest beton, nastąpi dopiero we wrześniu. Dojeżdżając do Gdańska trzeba pamiętać o utrudnieniach na trójmiejskiej obwodnicy, czyli drodze ekspresowej S6. Część trasy paraliżują roboty związane z budową Trasy Kaszubskiej, m.in. na wysokości Redy. Korki powstają także na połączeniu S6 z ekspresową S7.

Czytaj więcej

Co z buspasami dla samochodów osobowych z czwórką pasażerów?

Na ekspresówce S6 kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami na wysokości Koszalina. Conadrogach.pl informuje o prowadzonych tam remontach gwarancyjnych. Ruch spowalnia także budowa obwodnicy Sianowa. Pomiędzy Koszalinem a Goleniowem trasa jest już gotowa. Za to na zachodnim Pomorzu, gdzie dokończono już węzeł Kijewo w rejonie Szczecina łączący autostradę A6 z drogą krajową nr 10, problemem pozostaje dojazd ostatnim brakującym fragmentem trasy S3 prowadzącej do Międzyzdrojów i Świnoujścia. Na Wybrzeżu z pewnością zatkana będzie droga wojewódzka nr 216 prowadząca na Hel, jedyna umożliwiająca dotarcie na koniec półwyspu. Problemem jest zwłaszcza wjazd na półwysep poprzez rondo we Władysławowie.

Pomiędzy Warszawą a Trójmiastem rozbudowuje się droga ekspresowa S7, ale na dokończenie południowej części tego fragmentu trasy trzeba jeszcze poczekać. W lipcu do ruchu włączony został odcinek pomiędzy miejscowością Napierki a Mławą, a także 2 km na odcinku Pieńki – Płońsk, od Pawłowa do węzła Dłużniewo. Na części S7 prowadzącej w kierunku Zakopanego nadal niedokończony jest odcinek z tunelem – otwarcie nastąpi prawdopodobnie jesienią. Jeszcze w trakcie wakacji samochody będą mogły przejechać 45-kilometrowym fragmentem drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy (połączenie z autostrada A1) – Świecie Południe – Bydgoszcz Południe. Wtedy Wrocław, Poznań i Bydgoszcz zyskają ekspresowe połączenie z autostradą A1 prowadzącą do Gdańska. Odkąd zlikwidowano bramki na płatnym państwowym odcinku autostrady A4, nie ma już korków na wysokości Wrocławia i Gliwic. Ale kierowcy musza się liczyć z utrudnieniami z powodu remontu, jaki prowadzony jest na Opolszczyźnie na odcinku od Góry św. Anny do granicy z województwem śląskim. A4 korkuje się także w Katowicach, gdzie przebudowywany jest węzeł drogowy na wylocie z aglomeracji w stronę Krakowa.

Czytaj więcej

Ford Mustang Mach-E: Muszę zmienić zdanie