PGA Polska to organizacja skupiającą trenerów i instruktorów golfa oraz zawodowych graczy. Jej celem jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, wdrażanie standardów na odpowiednim poziomie edukacji oraz promowanie zdrowej konkurencji. W ramach nawiązanego porozumienia makra Land Rover zorganizuje specjalną strefę na polach golfowych. Dzięki temu w czasie rozgrywek zainteresowanie goście będą mogli skorzystać z jazd testowych samochodami marki oraz dowiedzieć się o nich nieco więcej od wyszkolonej kadry. Pierwszym wydarzeniem rozpoczynającym współpracę Land Rover z PGA Polska był turniej Szczecin Open 2021. Kolejne wydarzenia zaplanowane są w nadchodzących miesiącach.

fot. mat. producenta

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać do współpracy markę z tak długą i wyjątkową historią, która idealnie współgra z wartościami, jakie niesie ze sobą golf – jego kodeksem etycznym i rywalizacją sportową na łonie natury” – komentuje Jarosław Sroka, Prezes PGA Polska. - Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że marka Land Rover zdecydowała się również wspierać szkolenie juniorów. To bardzo dalekowzroczna i wartościowa inwestycja, która może przynieść polskiemu golfowi wiele korzyści – dodaje.

fot. mat. producenta

Nawiązana współpraca między marką a PGA Polska, to nie jedyne ważne wydarzenie jakie ostatnio miejsce dla angielskiej marki. Adrian Meronk, najlepszy golfista w Polsce został oficjalnym ambasadorem Land Rovera. Jest to ważna współpraca, gdyż jest to gracz, który w swojej karierze uczestniczył w najważniejszych golfowych turniejów i jako pierwszy Polak, wziął udział w prestiżowych zawodach US Open. - Samochód w świecie golfa jest bardzo ważny. Pola golfowe są zazwyczaj oddalone od miasta, na łonie natury. Trzeba się jakoś na nie dostać, a głównym środkiem transportu jest samochód. Mam też dużo rzeczy do zapakowania – torba golfowa, buty i inny sprzęt. Od tego roku Land Rover zaangażował się w polskiego golfa i nawiązaliśmy kontakt. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się sfinalizować współpracę. Bardzo lubię tę markę, dobrze się prezentuje i idealnie pasuje do świata golfa – powiedział Adrian Meronk.