Audi włącza się do walki z koronawirusem

Audi jako kolejna motoryzacyjna firma włączyła się aktywnie do walki z koronawirusem. Koncern przeznaczył właśnie 5 milionów euro na pomoc w nagłych wypadkach związanych z epidemią.

Publikacja: 22.04.2020 15:54

Audi włącza się do walki z koronawirusem

Foto: moto.rp.pl

Firmy motoryzacyjne mimo, że same odczuwają skutki koronawirusa włączyły się w pomoc w zwalczaniu pandemii. Audi nie tylko przeznaczyło 5 milionów euro na bezpośrednią pomoc, ale i fabryki tej marki na całym świecie wspierają również lokalne społeczności. Audi Brussels i Audi China kupują sprzęt medyczny dla wybranych placówek, a Audi Hungaria przekazało pieniądze na rzecz szpitala w Győr. Planowane są kolejne akcje wsparcia.

""

Te modele Audi produkowane są w węgierskiej fabryce.

moto.rp.pl

– Światowa pandemia koronawirusa stwarza dla nas wszystkich zupełnie nowe wyzwania – dla nas jako przedsiębiorstwa, ale też dla całego społeczeństwa. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Audi, którzy w tym niezwykłym czasie patrzą w przyszłość, wykonując swe obowiązki, i pomagają w miejscach, w których są potrzebni. Chcę też podziękować tym wszystkim, którzy w fabrykach czterech pierścieni na całym świecie prowadzą działalność, utrzymując ich funkcjonowanie. Jestem przekonany, że po zakończeniu kryzysu wszystkie inicjatywy stworzone dla zatrudnionych w Audi będą kontynuowane. W tej chwili jednak liczy się przede wszystkim zdrowie naszych pracowników, ich rodzin i społeczeństwa jako całości – powiedział Markus Duesmann, zajmujący od 1 kwietnia stanowisko prezesa zarządu Audi AG.

CZYTAJ TAKŻE: Plany Audi do 2024: zmniejszenie inwestycji, przyspieszenie elektryfikacji

""

Markus Duesmann, prezes zarządu Audi AG.

moto.rp.pl

Działania podejmowane przez Audi wpisują się w ideę akcji #AudiTogether. Cztery pierścienie prezentują swoją postawę jako firmy w obliczu wspólnego wyzwania związanego z epidemią. Hasło „We are in this together” oznacza solidarność i wspólnotę marki, pracowników i fanów Audi z całego świata. Inicjatywie tej towarzyszą różne aktywności, do których można dołączyć. Pierwszą z nich jest #FourRingsChallenge, w którym każdy może przedstawić swoje kreatywne pomysły dotyczące wyglądu czterech pierścieni z logo Audi. W ciągu najbliższych kilku dni uruchomione zostaną kolejne aktywności na kanałach Audi w social mediach. Więcej szczegółów o FourRingsChallenge można znaleźć na Facebooku Audi Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Audi e-tron: Podróż niedalekiej przyszłości

""

#FourRingsChallenge.

moto.rp.pl

Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro