Na stacjach Shell kupisz test na obecność przeciwciał COVID-19

Trzecia fala pandemii COVID-19 przybiera na sile. Aby sprawdzić, czy ma się w organizmie przeciwciała, można kupić test szwajcarskiej firmy PRIMA Lab. Producent deklaruje 98-procentową skuteczność jego działania. Do tej pory dostępny był w sieci sklepów Biedronka. Teraz będzie też oferowany na stacjach paliw Shell.

Publikacja: 09.04.2021 08:01

Na stacjach Shell kupisz test na obecność przeciwciał COVID-19

Foto: fot. Shell

Jak donosi dziennik.pl, na około 220 stacjach w Polsce, będzie można zakupić test wykrywający przeciwdziała na SARA-CoV-2. Test primacovid ma 98-porcentową dokładność, tak przynajmniej podaje producent. Dodaje on, że produkt jest certyfikowanym wyborem medycznym. Po pobraniu małej próbki krwi (ok. 10 min oczekiwania) wskazuje czy badany ma przeciwciała co może oznaczać chorobę. Koszt takiego produktu to 49,99 zł za opakowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza w Polsce stacja dla samochodów elektrycznych

Do tej pory test można było zakupić w sieci sklepów Biedronka. Teraz możliwości się zwiększają, gdyż wyrób od PRIMA Lab trafi też na stacje benzynowe Shell. „Od początku pandemii dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników” – powiedział Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska. Dodał również, że „zachowujemy dystans, nosimy maseczki, zwiększyliśmy dyscyplinę i częstotliwość higieny oraz dezynfekcji na stacjach, a w wielu punktach wprowadziliśmy przy kasach przezroczystą ścianę z plexi”.

""

fot. Shell

moto.rp.pl

Wprowadzenie do sprzedaży testu primacovid jest efektem dostosowywania asortymentu sklepu do potrzeb klientów. „Chcemy, aby klienci mogli kupić na stacjach wszystkie produkty pierwszej potrzeby, a testy na obecność przeciwciał w ostatnim czasie stają się właśnie takim produktem” – powiedział Molenda.

Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro
Tu i Teraz
Prawie milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku
Tu i Teraz
Niemieccy politycy coraz dobitniej chcą zniesienia zakazu sprzedaży aut spalinowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Narasta spór o przebieg trasy rozbudowy ważnego odcinka autostrady