Największy koncern naftowy w Polsce rozszerza swoją ekspansję o kolejne kraje. Do tej pory na Słowacji koncern rozwijał swoją sieć poprzez przejęcia już istniejących placówek. Teraz się to zmieniło.

PKN Orlen według ostatnich informacji zbliża się do końca procesu przejęcia Grupy Lotos oraz rozpoczyna procedury przejęcia grupy PGNiG. Teraz przyszedł czas na kolejne informacje, które dotyczą nowych stacji paliw. Tym razem ekspansja Orlenu ma miejsce na Słowacji. Do tej pory Grupa Orlen rozwijała swoją zagraniczną sieć poprzez przejęcia już istniejących obiektów. Tym razem jest inaczej. Nowa stacja, pod szyldem „Benzina”, jest zlokalizowana w Dunajskiej Stredzie i stanowi pierwszą od podstaw zbudowaną stację na Słowacji.

CZYTAJ TAKŻE: Orlen rozpoczyna wytwarzanie wodoru

– W słowackiej Dunajskiej Stredzie otworzyliśmy pierwszą stację zbudowaną od podstaw, z pełną ofertą sklepową i StopCafe. Dotychczas na tym rynku rozwijaliśmy się poprzez przejęcia istniejących obiektów. Łącznie mamy tam już 13 obiektów, a 3 kolejne powstaną w listopadzie – poinformował PKN Orlen na swoim kanale Twittera. Grupa Orlen jest już obecna w Polsce, Czechach, Niemczech, Litwie i Słowacji. W ostatnim z wymienionych krajów, pierwsza stacja powstała w kwietniu 2019 roku. We wrześniu 2019 r. PKN Orlen informował, że otrzymał pozytywne decyzje urzędów antymonopolowych Słowacji i Austrii dotyczące rozwoju sieci spółki na rynku słowackim – podała Polska Agencja Prasowa.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne punkty szybkiego ładowania na stacjach Orlenu

Obecnie cała Grupa posiada ponad 2,8 tysiąca stacji benzynowych na wszystkich rynkach. Jest to tym samym największa sieć w Europie Środkowo-Wschodniej. Najwięcej obiektów zlokalizowanych jest w Polsce – 1792 punktów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Palenie w aucie może słono kosztować

Palenie szkodzi zdrowiu. To wiemy wszyscy. Ale są w Europie kraje, które zakazują palenia ...

Aukcja dla fanów Bonda. Książki, zegarki i Aston Martin

Jesteś fanem agenta 007? Aston Martin DB5 z 1964 roku, zegarki, książki i inne ...

Rozwój elektromobilności może w końcu nabrać tempa

Uruchomienie rządowych dopłat pozwoli na zwiększenie w Polsce sprzedaży samochodów elektrycznych. Firmom zacznie się ...

Genewa: Wielki świat w eleganckim salonie

Rokrocznie na początku marca w Genewie odbywa się Międzynarodowy Salon Samochodowy. W tym roku ...

FCA: Wielkie zmiany w Tychach, ale nie tylko

Po 46 latach pracy ze stanowiska dyrektora fabryki Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach ...

Seat Arona: Idealny do miasta

Mały crossover Seata to atrakcyjna propozycja dla poszukujących miejskiego samochodu. Arona powstaje na tej ...