Ford liderem rynku samochodów dostawczych

W styczniu 2021 roku Ford zarejestrował najwięcej w Polsce samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony stając się liderem tego rynku.

Publikacja: 07.02.2021 10:01

Ford liderem rynku samochodów dostawczych

Foto: moto.rp.pl

Piotr Pawlak, nowy prezes Forda w Polsce od momentu objęcia swojego stanowiska postawił sobie właśnie ten punkt jako jeden z głównych planów do zrealizowania. I teraz stało się – w styczniu 2021 roku Ford zarejestrował najwięcej w Polsce samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony stając się liderem tego rynku. Najpopularniejszymi modelami w swoich segmentach w ubiegłym miesiącu były pickup Ford Ranger oraz dostawczy Ford Transit Custom. Według najnowszych danych przygotowanych przez SAMAR najczęściej rejestrowanymi w styczniu 2021 roku samochodami dostawczymi o DMC do 3,5 tony były modele produkowane przez Forda. Marka odnotowała tym samym wzrost liczby ich rejestracji rok do roku o 36,9 proc. (783 sztuki zarejestrowanych pojazdów).

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Piotr Pawlak, prezes i dyr. zarządzający Ford Polska: Zostać liderem aut dostawczych

""

Ford Tourneo i Transit Custom.

moto.rp.pl

""

Ford Ranger Raptor.

moto.rp.pl

Ford odnotował również największy wzrost udziału na polskim rynku w segmencie aut dostawczych o DMC do 3,5 tony – o prawie 4 punkty procentowe w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku i największy udział w rynku – na poziomie 16,94 proc. Ford odnotowuje sprzedaż samochodów dostawczych w Europie z udziałem rynkowym na poziomie 14,6 proc.

""

Ford Transit Custom Trail.

moto.rp.pl

– Nasze najnowsze wyniki sprzedaży w Polsce to potwierdzenie realizacji strategii, która ma zapewnić marce objęcie pierwszego miejsca na każdym z europejskich rynków. Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z naszego wyniku. Równocześnie podkreślam, że mamy wielkie ambicje i cele w tym segmencie. W ich realizacji niewątpliwie pomoże nam szeroka gama samochodów dostawczych, jej elektryfikacja oraz dodatkowe usługi, jak np. FordPass Pro, zwiększające efektywne zarządzanie flotami. Jednak, dla mnie osobiście, najważniejszym elementem wpływającym na sukces w tej dziedzinie jest profesjonalna sieć Transit Centrum oraz specjaliści naszych autoryzowanych serwisów zapewniający najwyższą jakość obsługi – powiedział Piotr Pawlak, Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska.

""

Ford Ranger Raptor.

moto.rp.pl

W styczniu 2021 roku, Ford Ranger pozostał liderem swojego segmentu. Zarejestrowano w sumie 114 sztuk tego amerykańskiego pickupa, aż o 50 proc. więcej niż w styczniu ubiegłego roku. Warto dodać, że łączna ilość wszystkich zarejestrowanych w styczniu w Polsce pickupów to 200 sztuk. Oznacza to, że Ford ma udział w tym segmencie na poziomie 57 proc. Na wynik Forda złożyła się również dobra sprzedaż modelu Transit Custom. Odnotował on wzrost sprzedaży na poziomie 32,4 proc., a udział w segmencie wynoszący 29 proc. pozwolił mu stać się liderem w swojej kategorii. W sumie zarejestrowano w styczniu 2021 roku 196 sztuk tego modelu.

CZYTAJ TAKŻE: Ford Mustang jakiego nikt się nie spodziewał

""

moto.rp.pl

Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę