To jeden z najbardziej popularnych przedstawicieli segmentu SUV w naszym kraju, a także jeden z najchętniej wybieranych samochodów marki. 177-konny model z benzynowym silnikiem 1.6 GDI, napędem na cztery koła i manualną 6-biegową skrzynią biegów będzie patrolował ulice, brał udział w działaniach interwencyjnych oraz kontrolach ruchu drogowego. W nowych radiowozach policjanci będą mogli zdalnie sprawdzać dane dotyczące pojazdów czy kontrolowanych osób i przewozić zatrzymanych.
CZYTAJ TAKŻE: Policja w Warszawie przesiada się do elektrycznych radiowozów
Policja odebrała sto takich Tucsonów. Zostały wyprodukowane w zakładach Hyundai Motor Manufacturing Czech w Nosovicach. Wszystkie oznakowane, wyposażone zgodnie z policyjnymi standardami: w nowoczesne stroboskopowe światła, radiostację czy sygnały dźwiękowe. Do tego w każdym samochodzie znalazły się elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, światła LED do jazdy dziennej, centralny zamek sterowany pilotem, zestaw głośnomówiący, kierownica w skórze, komplet poduszek powietrznych, kamera cofania, tylne czujniki parkowania czy automatyczna klimatyzacja. „Cywilna” wersja z takim wyposażeniem kosztuje ponad 143 tys. zł.
Auta trafią nie tylko na ulice dużych miast wojewódzkich, ale również do komend powiatowych. Zamówienie zrealizował katowicki dealer MM Cars. Przetarg na dostawę rozstrzygnięto w sierpniu. Dwa miesiące temu policja w Warszawie odebrała sześć w pełni elektrycznych radiowozów Hyundai Kona Electric. Są wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego mogą jeździć bezgłośnie i całkowicie bezemisyjnie.