Na salonie samochodowym w Tokio (od 24 października do 4 listopada) pojawią się wszyscy najważniejsi japońscy producenci. Premiery będą miały głównie modele elektryczne. Mazda pokaże swój pierwszy samochód elektryczny, który powinien nosić nazwę „EV” i pojawić się w sprzedaży od 2020 roku. Producent nie podaje jeszcze wielu szczegółów, ale najprawdopodobniej będzie to crossover z zasięgiem około 250 km.

""

Póki co jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądała elektryczny model Mazdy.

moto.rp.pl

W przyszłości elektryfikację za rozsądną cenę będzie można znaleźć również w Hondzie. Nowy Jazz czwartej generacji będzie w przyszłości dostępny w Europie tylko z napędem hybrydowym. Wprowadzenie na rynek planowane jest na rok 2020. Toyota nadal polega na technologii hybrydowej (nowa edycja Yarisa), ale nowa generacja hybryd stworzona jest tak, żeby możliwa była krótkotrwała jazda bezemisyjna. Producent nie podaje jeszcze oficjalnych danych technicznych, ale obiecuje 15 procent więcej mocy przy 20 procentach niższym zużyciu paliwa. Poza tym Toyota na targach zaprezentuje swój pierwszy e-samochód. Będzie to popularny w tym kraju key car.

""

Honda też nie ujawnia wyglądu hybrydowego modelu Jazz.

moto.rp.pl

Na premierę szykuje się również Mitsubishi. Ma być to dalszy rozwój napędu hybrydowego typu plug-in. Póki co jeszcze jako model koncepcyjny, który raczej nie będzie miał szansy na masową produkcję, ale układ napędowy może odgrywać rolę w przyszłych modelach tej marki.

CZYTAJ TAKŻE: Top 10 | Kraje, w których produkuje się najwięcej samochodów

""

Mitsubishi nie chce być gorsze i też nie pokazuje pełnego wyglądu swojej premiery.

moto.rp.pl