fot. GDDKiA

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB) w Warszawie wydał pozwolenie na użytkowanie drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli (ok. 15,2 km) oraz dla obwodnicy Kołbieli (ok. 8,7 km). Dzięki temu docelowo zdjęte zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Pozwolenie na użytkowanie drogi ekspresowej S17 między węzłem Lubelska do obwodnicą Kołbieli wraz z obwodnicą Kołbieli, zostało wydane w pierwszej połowie marca, przez Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB). Oznacza to, że Drogowcy będą mogli wprowadzić stałą organizację ruchu (SOR), a tym samym znieść ograniczenie do 80 km/h, które do tej pory obowiązywało na tych fragmentach. Docelowo, jak przystało na drogę ekspresową, dozwolona prędkość jazdy będzie wynosiła 120 km/h. Jednak zanim to nastąpi, konieczne jest m.in. zakończenie niezbędnych prac budowanych, procedur i prac odbiorczych. Poza tym, zanim wprowadzony zostanie SOR, muszą zostać usunięte betonowe wygrodzenia, konieczne jest zamontowanie oznakowania docelowego czy uzyskanie zatwierdzenia organizacji ruchu na połączeniu z sąsiednim odcinkiem węzła Lubelska.

CZYTAJ TAKŻE: Trasa Łazienkowska nie była remontowana od 50 lat

Budowa drogi S17 na odcinku Lubelska – Kurów Zachód została podzielona na siedem części. Pięć z nich o długości 71 km (koniec obwodnicy Kołbieli – Kurów Zachód) zostało oddanych do użytku w 2019 roku. W lipcu 2020 roku Drogowcy udostępnili natomiast fragment od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli (15,2 km). Jednak przez prowadzone prace wykończeniowe, konieczne było zastosowanie ograniczeń prędkości do 80 km/h. Dopiero po zakończeniu prac budowlanych możliwe było złożenie wniosku do WINB w Warszawie o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Po jego akceptacji można przystąpić do wprowadzenia stałej organizacji ruchu. Dzięki otrzymaniu pozwolenia od WINB w Warszawie, prace nad drogę ekspresową S17 dobiegają końca. Oznacza to, że kierowcy będą mogli cieszyć się z całej trasy od okolic Warszawy do Kurowa Zachód, omijając obwodnicami Kołbiel oraz Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Trasa S8 oficjalnie za głośna. Powstaną nowe bariery dźwiękochłonne

fot. GDDKiA

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jaguar z filmu Jamesa Bonda trafi na aukcje

Wyjątkowy Jaguar był jednym z bohaterów w filmie Jamesa Bonda. Pod koniec listopada C-X75 ...

Honda CR-V: Dwa lata czekania, ale nareszcie jest

Honda CR-V to jeden z prekursorów modeli SUV. Teraz na europejski i polski rynek ...

Skoda Superb: Przestrzeń, wygoda, bezpieczeństwo

Samochody z segmentu D oferują rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były dostępne jedynie ...

Sąd wydał wyrok w sprawie bezterminowych praw jazdy

Prawa jazdy wydane od 2013 roku mają okres ważności maksymalnie 15-lat, a wydane wcześniej ...

Arkadiusz Nowiński awansuje do struktur europejskich Volvo Cars

Arkadiusz Nowiński od 1 listopada obejmie stanowisko Head of EMEA Offer & Launch. Jednocześnie ...

Które firmy mają najbardziej zadowolonych pracowników?

Które firmy w Niemczech mają najbardziej zadowolonych pracowników? Według najnowszego rankingu na szczycie jest ...