W Polsce powstał unikatowy serwis na skalę Europy Wschodniej. Mowa o autoryzowanym zakładzie naprawy akumulatorów do samochodów elektrycznych i hybrydowych Renault, który jest zlokalizowany w Zabrzu.

Renault Dąbrowscy odpowiedzialny jest za nowy punkt serwisowy. Został on zlokalizowany w Zabrzu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to pierwszy zakład przeznaczony do naprawy akumulatorów samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jego powstanie jest odpowiedzią na rosnącą liczbę tego typu aut w Europie. Serwis odpowiada za naprawy z Wschodniej części Starego Kontynentu (Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii).

CZYTAJ TAKŻE: Renault kończy współpracę z Fiatem

Do zakładu w Zabrzu dostarczane są całe pojazdy. Wyjątek stanowi Rumunia oraz Bułgaria, skąd, w specjalnych skrzyniach transportowych, wysyłane są zestawy baterii. Praca w serwisie ogranicza się przeważnie do wymiany ogniw elektrycznych (33,3 V) lub modułów zarządzających BMS. Przed wysyłką przeprowadzana jest dokładna diagnostyka pojazdów, na której podstawie określa się profil naprawy. Zużyte części są składowane, a następnie odbierane przez producenta.

Renault od 2010 roku (debiut samochodów elektrycznych) sprzedało 370 tysięcy aut zasilanych z gniazdka w Europie. Renault ZOE jest najchętniej wybieranym samochodem elektrycznym w Europie, a Renault Kangoo Z.E. utrzymuje pozycję lidera na rynku lekkich samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Zgodnie z planem „Renaulution” producent do 2025 roku chce zostać liderem w dziedzinie elektromobilności.

CZYTAJ TAKŻE: Renault czeka największa transformacja w historii marki

Renault Zoe.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Taksówkarze i aplikacje walczą o polskie ulice

Ekspansja firm przewozowych, świadczących usługi przez aplikację, przybiera na sile. Taksówkarze nie zamierzają jednak ...

Volkswagen całkowicie wycofuje się z aktywności w motorsporcie

Volkswagen całkowicie rezygnuje z udziału w motorsporcie. Odnosząca rajdowo, wyścigowe sukcesy firma z Wolfsburga ...

Ruszyła realizacja trójmiejskiej obwodnicy

Jest wreszcie szansa na rozładowanie wakacyjnych korków w rejonie Trójmiasta. Rozpoczęła się bowiem realizacja ...

SARS-CoV-2 infekuje europejski przemysł motoryzacyjny

European Automotive Manufacturers Association (ACEA) stworzyło interaktywną mapę, która obrazuje wpływ koronawirusa na przemysł ...

Mazda 2: Poprawki, które wyszły na dobre

Najmniejszy model Mazdy póki co uniknął kasacji i prezentuje się z kilkoma innowacjami mającymi ...

BMW 8 Cabrio: Będą się za nim oglądać

Pokazując niedawno swoje nowe coupé numer 8 Bawarczycy udowodnili, że potrafią zrobić piękny samochód ...