Policja mocno doposaża w tym roku swoją flotę. I bardzo chętnie sięga po auta koreańskiego koncernu Hyundai. Po październikowej przesiadce na Konę, funkcjonariusze teraz wsiadają do Tucsonów.

To jeden z najbardziej popularnych przedstawicieli segmentu SUV w naszym kraju, a także jeden z najchętniej wybieranych samochodów marki. 177-konny model z benzynowym silnikiem 1.6 GDI, napędem na cztery koła i manualną 6-biegową skrzynią biegów będzie patrolował ulice, brał udział w działaniach interwencyjnych oraz kontrolach ruchu drogowego. W nowych radiowozach policjanci będą mogli zdalnie sprawdzać dane dotyczące pojazdów czy kontrolowanych osób i przewozić zatrzymanych.

CZYTAJ TAKŻE: Policja w Warszawie przesiada się do elektrycznych radiowozów

Policja odebrała sto takich Tucsonów. Zostały wyprodukowane w zakładach Hyundai Motor Manufacturing Czech w Nosovicach. Wszystkie oznakowane, wyposażone zgodnie z policyjnymi standardami: w nowoczesne stroboskopowe światła, radiostację czy sygnały dźwiękowe. Do tego w każdym samochodzie znalazły się elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, światła LED do jazdy dziennej, centralny zamek sterowany pilotem, zestaw głośnomówiący, kierownica w skórze, komplet poduszek powietrznych, kamera cofania, tylne czujniki parkowania czy automatyczna klimatyzacja. „Cywilna” wersja z takim wyposażeniem kosztuje ponad 143 tys. zł.

Auta trafią nie tylko na ulice dużych miast wojewódzkich, ale również do komend powiatowych. Zamówienie zrealizował katowicki dealer MM Cars. Przetarg na dostawę rozstrzygnięto w sierpniu. Dwa miesiące temu policja w Warszawie odebrała sześć w pełni elektrycznych radiowozów Hyundai Kona Electric. Są wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego mogą jeździć bezgłośnie i całkowicie bezemisyjnie.

Hyundai to popularna marka wśród samochodów wykorzystywanych przez policję. W latach 2019-19 trafiło do niej ponad tysiąc oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Najpopularniejszym modelem Hyundai w policyjnej flocie jest i30 w wersjach Hatchback i Wagon, którego ponad 500 sztuk użytkują komendy w całym kraju.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W dekadę Tesla dała zarobić ponad 4000 proc.

Mija dziesięć lat od debiutu producenta samochodów elektrycznych na Nasdaqu. W tym czasie stopa ...

Tesla: Kolejny śmiertelny wypadek z udziałem systemu autopilot

Doniesienia o śmiertelnych wypadkach związanych z autopilotem Tesli nie mają końca. W kolejnym w ...

Szykuje się sojusz dwóch gigantów

Herbert Diess, szef Volkswagena zapowiedział, że początek szerokiej współpracy z Fordem jest już bliski. ...

Chiński BYD stał się największym producentem masek ochronnych

BYD, chiński producent samochodów, baterii i akumulatorów do urządzeń elektrycznych stał się obecnie największym ...

Renault K-ZE: Tani elektryczny crossover trafi do Europy

Renault planuje sprowadzić taniego, elektrycznego crossovera K-ZE z Chin do Europy. Renault chce rozszerzyć ...

Pandemia uderza w stacje paliw. Chcą obniżek opłat za dzierżawę terenu

Malejący ruch na drogach drastycznie obniżył obroty na stacjach paliw. W szczególnie trudnej sytuacji ...