W piątek w Poznaniu rusza wyjątkowa impreza dla fanów kamperów. To targi Caravans Salon Poland, które w tym roku będą mieć rekordowy wymiar.

Według organizatora imprezy – Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) – zainteresowanie dostawców okazało się tak duże, że trzeba było przygotować dla nich dodatkowy pawilon. Tegoroczna wystawa zajmie bowiem powierzchnię o 80 proc. większą niż w roku 2019. Tak dynamiczny wzrost zainteresowania kamperami nie powinien dziwić. Caravaning to jedyna dziedzina turystyki, która na pandemii koronawirusa rośnie jak na drożdżach. Jak podał Instytut Samar, od stycznia do końca sierpnia 2020 r. zarejestrowano w Polsce 708 takich pojazdów, o jedną czwartą więcej w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. To również więcej niż w całym 2019 roku, w którym liczba rejestracji zamknęła się na 662 sztukach.

CZYTAJ TAKŻE: Lexus UX: Podróż od świtu do świtu

Rekordy frekwencji biją także wypożyczalnie tych pojazdów. Ponieważ obawy przed wirusem pozostaną jeszcze przez dłuższy czas, a caravaning okazuje się jednym z najbezpieczniejszych sposobów czynnego wypoczynku w czasie narażenia na Covid, wysoki popyt na kampery z pewnością będzie się utrzymywał także w przyszłym roku. Według MTP, wystawcy w Poznaniu pokażą wiele nowości, które zaprezentowane były we wrześniu na targach w Dusseldorfie, najważniejszej tego typu imprezie w Europie. Będzie można zobaczyć m.in. pojazdy firmy Concorde, znanego producenta kamperów premium, będących prawdziwymi mieszkaniami na kołach. Będą to modele Credo 840L oraz Charisma 920 G z garażem na mały samochód. Na polskim rynku zadebiutuje także marka Niesmann+Bischoff. Ona także pokaże klasy premium, a oprócz premiery samej marki, odbędzie się również premiera jej nowego modelu – iSmove.

Charisma 920 G.

W targach udział weźmie czołówka krajowych dystrybutorów oraz dealerów kamperów i przyczep: m.in. Grupa Elcamp, CarGO, Centrum Campingowe, Camel Camp czy Benimar. Ciekawą ofertę przedstawi firma Gentle Tent z Austrii, która chce w Polsce wzbudzić zainteresowanie innowacyjnymi namiotami dachowymi, sofami, a także przedsionkami na sprężone powietrze, które nie wymagają montażu stelaża. Dodatkowa atrakcją targów będzie tzw. Strefa Retro z zabytkowymi pojazdami używanymi w caravaningu, a także Ogólnopolski Zlot Caravaningowy. Ten ostatni zgromadzi 150 ekip, przy czym organizacja zlotu – w warunkach panującej epidemii – ma zapewniać pełne bezpieczeństwo jego uczestnikom.

Volkswagen Grand California.

CZYTAJ TAKŻE: Audi e-tron: Podróż niedalekiej przyszłości

Od wiosny ubiegłego roku we Wrześni produkowany jest popularny w Europie kamper – Volkswagen Grand California. Głównymi rynkami zbytu dla tego samochodu są Niemcy, Szwajcaria i Francja. California powstaje na bazie modelu Volkswagen Crafter. Samochód wyposażany jest m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Testy emisji spalin w przyszłości będą wykonywane zdalnie

W Warszawie wykonano testy emisji z potoku pojazdów przy wykorzystaniu systemu teledetekcji. Badania miały ...

Lexus ES: Hybryda w dobrej cenie

Lexus ES zawitał po raz pierwszy do europejskiego odbiorcy i pojawił się również w ...

Daimler koryguje w dół prognozę zysków

Daimler skorygował w dół prognozę zysku na rok 2018. Powodem jest podwyższenia cła w ...

VW I.D. R Pikes Peak: Zdobyć szczyt

24 czerwca 2018 roku Volkswagen weźmie udział w legendarnym wyścigu Pikes Peak International Hill ...

50. urodziny Michaela Schumachera. Niepokonany do dzisiaj

3 stycznia Michael Schumacher skończył 50 lat. Nikt nie wie, jaki jest stan zdrowia ...

Pierwszy motocykl z chłodzonym fotelem

Do tej pory chłodzone fotele były zarezerwowane dla kierowców samochodów osobowych. Teraz taka opcja ...