Tak wynika z jednego z badań. Fotowoltaika i auta elektryczne mają wspólny mianownik. To on wpływa na podejście i do paneli słonecznych, i do samochodów na prąd.

Czy Polacy w ogóle rozważają zakup auta elektrycznego? Okazuje się, że aż 52 proc. chciałby mieć elektryka, a co piąty (22 proc) deklaruje nawet, że bierze pod uwagę zakup auta na prąd pod warunkeim nie określenia odstępu czasowego, w jakim ten zakup miałby nastąpić. Intencją badania było sprawdzenie ile osób w ogóle zainteresowane jest kwestią elektromobilności. Oczywiście deklaracje dotyczące rozważania zakupu nie są równoznaczne z poważnymi planami zakupu. Jest to jednak reprezentacja pozytywnego patrzenia w kierunku samochodów elektrycznych. Był to jeden z ważniejszych wniosków płynących z tego badania.

CZYTAJ TAKŻE: Znaleźć odpowiedni rozmiar. Nowy trend w elektromobilności

Drugim była zaobserwowana zależność pomiędzy posiadaniem paneli słonecznych, a rozważaniem zakupu auta na prąd. Jak się okazuje, odsetek rozważających taki zakup wśród osób posiadających instalację fotowoltaiczną jest dwukrotnie większy niż w przypadku ogółu dorosłych Polaków i wynosi aż 48 proc. Czy zatem liczba samochodów elektrycznych zależy od liczby paneli słonecznych? I tak, i nie. Bo choć widać korelację pomiędzy wielkością grupy posiadającej panele słoneczne a rozważaniem zakupu auta na prąd (im większa grupa, tym większy odsetek rozważających), to nie można tu mówić o bezpośredniej zależności czy przyczynowości.

CZYTAJ TAKŻE: Elektromobilność rośnie w siłę. Ranking po ośmiu miesiącach 2020 roku

Połączenie aut elektrycznych z panelami fotowoltaicznymi jest najczęściej połączone z większą świadomością ekologiczną i opinią dotyczącą kwestii związanych z ochroną klimatu. 42 proc. osób w raporcie InsightOut Lab i Volkswagena posiadających panele słoneczne wśród przyczyn ich zakupu wskazało na troskę o środowisko naturalne. 71 proc. ochronę środowiska wymienia jako jedną z dwóch najważniejszych przewag samochodów elektrycznych nad spalinowymi. Ekologia jest niezbędnym elementem układanki łączącym panele fotowoltaiczne i samochody elektryczne.

Mogą Ci się również spodobać

Nowe Suzuki Jimny na rynku wtórnym droższe niż w salonie

Suzuki Jimny czwartej generacji to fenomen, który chyba przerósł oczekiwania producenta. Popyt na mikroterenówkę ...

Testy emisji spalin w przyszłości będą wykonywane zdalnie

W Warszawie wykonano testy emisji z potoku pojazdów przy wykorzystaniu systemu teledetekcji. Badania miały ...

Świetny marzec Opla

W marcu Opel sprzedał na polskim rynku 3 953 samochody osobowe i dostawcze do 3,5 ...

Unia Europejska chce automatycznych ograniczeń prędkości

Unia Europejska pracuje nad poszerzeniem wyposażenia seryjnego nowych samochodów. Od 2022 roku ma obowiązkowo ...

Autostrada A1: nowy odcinek zamknięty dla TIR-ów

Mija niespełna tydzień od uruchomienia nowego odcinka autostrady A1 od Pyrzowic do Częstochowy, a ...

Ceny | Opel Mokka: Zbudowany od nowa

Nowy Opel Mokka to zbudowany od nowa model, ale i auto, które startuje z ...