Tak wynika z jednego z badań. Fotowoltaika i auta elektryczne mają wspólny mianownik. To on wpływa na podejście i do paneli słonecznych, i do samochodów na prąd.

Czy Polacy w ogóle rozważają zakup auta elektrycznego? Okazuje się, że aż 52 proc. chciałby mieć elektryka, a co piąty (22 proc) deklaruje nawet, że bierze pod uwagę zakup auta na prąd pod warunkeim nie określenia odstępu czasowego, w jakim ten zakup miałby nastąpić. Intencją badania było sprawdzenie ile osób w ogóle zainteresowane jest kwestią elektromobilności. Oczywiście deklaracje dotyczące rozważania zakupu nie są równoznaczne z poważnymi planami zakupu. Jest to jednak reprezentacja pozytywnego patrzenia w kierunku samochodów elektrycznych. Był to jeden z ważniejszych wniosków płynących z tego badania.

CZYTAJ TAKŻE: Znaleźć odpowiedni rozmiar. Nowy trend w elektromobilności

Drugim była zaobserwowana zależność pomiędzy posiadaniem paneli słonecznych, a rozważaniem zakupu auta na prąd. Jak się okazuje, odsetek rozważających taki zakup wśród osób posiadających instalację fotowoltaiczną jest dwukrotnie większy niż w przypadku ogółu dorosłych Polaków i wynosi aż 48 proc. Czy zatem liczba samochodów elektrycznych zależy od liczby paneli słonecznych? I tak, i nie. Bo choć widać korelację pomiędzy wielkością grupy posiadającej panele słoneczne a rozważaniem zakupu auta na prąd (im większa grupa, tym większy odsetek rozważających), to nie można tu mówić o bezpośredniej zależności czy przyczynowości.

CZYTAJ TAKŻE: Elektromobilność rośnie w siłę. Ranking po ośmiu miesiącach 2020 roku

Połączenie aut elektrycznych z panelami fotowoltaicznymi jest najczęściej połączone z większą świadomością ekologiczną i opinią dotyczącą kwestii związanych z ochroną klimatu. 42 proc. osób w raporcie InsightOut Lab i Volkswagena posiadających panele słoneczne wśród przyczyn ich zakupu wskazało na troskę o środowisko naturalne. 71 proc. ochronę środowiska wymienia jako jedną z dwóch najważniejszych przewag samochodów elektrycznych nad spalinowymi. Ekologia jest niezbędnym elementem układanki łączącym panele fotowoltaiczne i samochody elektryczne.

Mogą Ci się również spodobać

Spadki zamówień i przerwy w produkcji rujnują branżę motoryzacyjną

O blisko jedną trzecią może spaść w tym roku eksport polskiej motoryzacji, który w ...

Ciężarówki, które chcą być trolejbusami

Ciągniki siodłowe obecnie są napędzane w większości silnikiem diesla. Jednak coraz więcej mówi się ...

Wyniki Grupy Volkswagen za rok 2020. Jest zysk i strategia elektryfikacji

Bliższą integracją marek, innowacjami, standaryzacją najważniejszych technologii oraz cięciem kosztów Grupa Volkswagena wypowiedział wojnę ...

Otwarto Południową Obwodnicę Warszawy

We wtorek przybyło 15 km szybkiej jazdy wokół stolicy. Do ruchu włączona została kolejna ...

Wschodnia obwodnica Warszawy nie powstanie?

Był przetarg i wybrany wykonawca, który miał przygotować opracowanie dokumentacji dla jednego z odcinków ...

Porsche Exclusive dla elektrycznego Taycana. Indywidualizacja z wyższej półki

Dla pierwszego w pełni elektrycznego auta Porsche istnieje 90 ekskluzywnych opcji oferowanych przez Porsche ...