Epidemia coraz mocniej uderza w fabryki samochodów w Polsce. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Volkswagen Poznań, największy producent samochodów w Polsce, szykuje się do redukcji zatrudnienia. Z powodu zmniejszenia popytu na produkowane w Poznaniu i we Wrześni auta koncernu pracę ma stracić ok. 450 pracowników.

Volkswagen, który po pięciu tygodniach przerwy wznowił w Polsce produkcję 27 kwietnia na tylko jednej zmianie, dzisiaj zwiększa liczbę produkowanych aut. Produkcja będzie prowadzona na trzy zmiany, ale – jak podkreśla spółka – wciąż w niepełnym wymiarze. Fabryki Opla w Gliwicach i Fiata w Tychach wciąż nie pracują.

Fabryka Volkswagena we Wrześni.

Zwolnienia w Volkswagenie Poznań będą realizowane do końca 2021 r. i obejmą zakłady w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni. Redukcja zatrudnienia będzie dotyczyła przede wszystkim pracowników z umowami na czas określony. – Kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji będą miały jednak dotychczasowe oceny pracowników, współpraca i ich zaangażowanie – powiedział „Rzeczpospolitej” Jens Ocksen, prezes Volkswagena Poznań.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen zapowiada nowego Tiguana. Pojawi się już latem

Spółka prowadzi rozmowy z NSZZ Solidarność dotyczące zarówno organizacji pracy jak i możliwości wprowadzenia rozwiązań, które mogłyby uratować część miejsc pracy. Ale jak przyznaje Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji, w tak trudnej rzeczywistości odpowiedzialny zarząd nie może dawać gwarancji.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Isuzu D-Max Arctic Trux: Mały Monster Truck

Pojazdy Isuzu nie są w miastach częstym widokiem. W końcu to samochody służące do ...

Branża motoryzacyjna zadba o bezpieczne auta autonomiczne

Jedenaście firm z sektora motoryzacyjnego wystąpiło ze wspólną inicjatywą na rzecz rozwoju zautomatyzowanych pojazdów. ...

Mitsubishi angażuje się w pomoc niewidomym

Konsorcjum Platformy Zaawansowanej Wspieranej Mobilności to nowy pomysł Mitsubishi i kilku innych japońskich firm. ...

Od dzisiaj ostrzejsze kontrole aut w UE. Do 30 tys. euro kary

Z początkiem września zaczyna obowiązywać zaostrzony system kontroli motoryzacyjnego rynku we wszystkich państwach Unii ...

Skoda Kodiaq RS ABT: Dzikość serca

Czy najmocniejszy SUV Skody może być bardziej szalony? Według firmy ABT, zajmującej się tuningiem ...

Kłopoty Jaguara i Land Rovera. Będzie mniej modeli w ofercie

Jaguar Land Rover chce za kilka tygodni zdecydować, czy i które modele zostaną usunięte ...