Amerykański pielęgniarz Allyn Pierce poświęcił swoją ukochaną Toyotę Tundrę płomieniom, aby ratować pacjentów przed pożarami lasów w Kalifornii. Teraz Toyota daje mu nowy pick-up jako podziękowanie.

Kalifornia jest pochłonięta pożarami. Pielęgniarz Allyn Pierce z narażeniem swojego życia uratował kilku pacjentów z szpitala z położonego na północy Kalifornii miasta Paradise. Nie zważając na swoją ulubioną Toyotę Tundrę jechał wśród szalejących pożarów. Allyn może mówić o szczęściu, że wciąż żyje. Utknął w środku pożaru między zwalonymi drzewami, dopóki buldożer nie oczyścił drogi.

Allyn Pierce i jego Toyota Tundra

Zamiast cieszyć się z udanej ucieczki z terenu zagrożenia pielęgniarz zdecydował się na powrót do szpitala, aby uratować więcej pacjentów. Pierce zamieścił na instagramie obok zdjęcia swojego spalonego pojazdu komentarz: „Moja ciężarówka dosłownie uratowała mi dziś życie. Dziękuję strażakom, policji i moim szpitalnym kolegom za całą pracę ewakuacyjną, którą dziś wykonaliśmy”.

ZOBACZ TAKŻE: Toyota RAV4 hybrid: Dopasuj ją do własnych potrzeb

Jego Toyota Tundra niestety nieźle oberwała podczas kolejnych przejazdów przez ogień. Stopione lampy, przód i lusterka, opalony bok. Wpis ratownika odbił się dużym echem w mediach społecznościowych. Uruchomiona została nawet zrzutka pieniężna, której celem było zebranie 15 000 dolarów. Trzy godziny po wrzuceniu wpisu pojawił się zdumiewający komentarz z oficjalnego profilu Toyoty USA: „Jesteśmy głęboko pod wrażeniem i wdzięczni, że ryzykowaliście swoje życie i swoją Toyotę Tundrę, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Nie martw się o swojego pick up’a, mamy zaszczyt dać ci nowego!

Warto zaznaczyć, że nadpalone i stopione reflektory Toyoty nadal funkcjonują.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ford Kuga: Czas na życzliwsze spojrzenie

Ford nie bierze udziału w wyścigu na szybkość wprowadzania na rynek kolejnych generacji swoich ...

Sergio Marchionne już nie jest szefem Fiata.

Fiat bez konkretów co do polskich fabryk

Prezes FCA Sergio Marchionne przedstawił w Balocco pod Turynem swój ostatni, pięcioletni plan dla ...

Elektromobilność: Polska coraz bardziej pod prąd

Brakuje ładowarek, a w sprzedaży aut na prąd wyprzedzają nas Czesi, Węgrzy czy Rumuni. ...

Dariusz Wawrzyniak, szef Poznań Motor Show: Z Genewy do Poznania

Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie w jednym miejscu można zobaczyć tyle ...

100 tysięcy Opli z dieslami trafi do warsztatów

Po kontroli Opla Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego rozpoczyna działania z powodu nielegalnego urządzenia, które ...

8 kwietnia Nissan ostatecznie wyrzuci Carlosa Ghosna

Nissan zapowiedział na 8 kwietnia nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które oficjalnie wygasi mandat Carlosa ...