Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Jedź spokojnie, podziwiaj widoki, zatrzymaj się na chwilę w ciekawym miejscu. Po prostu ciesz się życiem. Wyjedź na dzień albo dwa, tam gdzie czas płynie nieco wolniej. Na tym właśnie polega uruchomiony przez Mazdę projekt „Slow Road”.

Inspiracją dla projektu jest zyskujący na popularności ruch „slow life”, polegający na oderwaniu się od codziennego pędu i znalezieniu czasu, by w spokoju nacieszyć się tym, co w naszym życiu dobre i miłe. – Aby delektować się życiem, trzeba nauczyć się smakować jego małe kawałki. To oznacza, że warto zwolnić, a czasem nawet zatrzymać się. Idea Slow Road jest zachętą do uważnego podróżowania po niezwykłych trasach i miejscach, gdzie możemy być zwyczajnie wolni, w każdym znaczeniu tego pięknego słowa – tłumaczy Szymon Sołtysik, dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Wrzesień to doskonały czas na niespieszne wypady w Polskę / fot. Mikołaj Gospodarek/Mazda

Wystarczy zajrzeć na stronę www.slowroad.pl, gdzie znajdziemy opracowany przez Mazdę przewodnik po Polsce. Nie znajdziemy tam jednak oklepanych i modnych miejsc, gdzie tłumy turystów nie pozwalają naprawdę nacieszyć się pobytem. – „Opisujemy trasy, które prowadzą do kameralnych dworków, siedlisk agroturystycznych czy domów gościnnych – miejsc, które tworzone są w duchu slow life, z doskonałą domową czy regionalną kuchnią – dodaje Sołtysik.

W Polsce można znaleźć bardzo wiele miejsc, gdzie jeszcze nie dotarli turyści / Mikołaj Gospodarek/Mazda

Projekt obchodzi teraz swoje trzecie urodziny. Obecnie na stronie znajduje się już ponad 50 tras, prowadzących przez ponad 200 ciekawych miejsc rozrzuconych po całym kraju. Od krótkich, na których pokonanie potrzeba zaledwie kilku godzin, do parudniowych wycieczek. Oczywiście, cały czas dochodzą nowe szlaki i kolejne punkty na mapie. Można także po prostu skorzystać z bazy „miejsc slow” i ruszyć do nich swoim własnym szlakiem, by atrakcyjnie spędzić wolny czas.

CZYTAJ TAKŻE: Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland: Idziemy pod prąd

Partnerem akcji jest samorząd Województwa Mazowieckiego, dotychczas mało obecnego na turystycznej mapie Polski. – Idee slow life czy slow food w najlepszym regionalnym wydaniu spotkać można w każdym województwie, ale Mazowsze zaskakuje siłą charakteru i wyrazistością miejsc, oznaczonych na trasie Slow Road. – twierdzi Sołtysik. Nie oznacza to oczywiście, że jedyne opisane na stronie trasy prowadzą przez ten właśnie region. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy każdej części kraju, od Podlasia aż do Dolnego Śląska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nissan Leaf: Nadwozie i wnętrze. Dobra jakość, dużo miejsca

Rozpoczynamy nowy cykl – test miesiąca, który składać się będzie z czterech odcinków opisujących ...

Ceny | Suzuki Vitara: Tylko z turbodoładowaniem

Suzuki podało ceny zmodernizowanej Vitary. To najchętniej kupowany w Polsce model japońskiego producenta. Ostatnia ...

Tesla w USA: 200 tys. dostarczonych aut i… kłopot

Producent aut elektrycznych z Kalifornii poinformował, że dostarczył klientom w Stanach już 200 tys. ...

Auta w czerwcu: w USA rynek maleje, w Europie uspokojenie

Amerykanie kupują nadal mniej nowych pojazdów, Europejczycy też kupili je przed urlopami, ożywili się ...

Markus Duesmann

Markus Duesmann: z BMW na szefa Audi

Odpowiedzialny za zakupy w BMW Markus Duesmann jest typowany na nowego szefa luksusowej marki ...

Rabatowe wojny salonowe

Niewiele samochodów sprzedawanych jest według standardowych cenników. Zawsze są jakieś zniżki – można usłyszeć ...