Skoda odświeży swój bestseller. Pierwsze zdjęcia nowej Octavii

Skoda poddaje modele Octavii sedan i kombi liftingowi. Model jest w tzw. połowie życia produktu. Przed premierą nowa twarz Octavii pojawiła się w pierwszym zwiastunie.

Publikacja: 09.01.2024 06:22

Pierwsze zdjęcie zmodernizowanej Skody Octavii

Pierwsze zdjęcie zmodernizowanej Skody Octavii

Foto: mat. prasowe

Jak to przy modernizacji również i tu nie ma większych zmian w wyglądzie nadwozia. Będzie nowy kształt zderzaka z cieńszymi pionowymi wlotami powietrza i reflektorami LED z nową grafiką. Grill również zostanie zmodyfikowany. Pojawią się nowe wzory felg, a zmiany z tyłu mają być marginalne z nieco zmienionym zderzakiem i tylnymi światłami LED.

Pierwsze zdjęcie zmodernizowanej Skody Octavii

Pierwsze zdjęcie zmodernizowanej Skody Octavii

mat. prasowe

Na kilka tygodni przed premierą odnowionego bestsellera pojawił się zwiastun pokazujący nową twarz Octavii, a właściwie układ przednich świateł. Można sobie wyobrazić, że logo Skody – nadal w postaci uskrzydlonej strzałki, a nie napisu na masce – może zostać podświetlone. Tym bardziej, że Volkswagen Golf po modernizacji wiosną 2024 r. również będzie miał opcję podświetlenia logotypu. We wnętrzu innowacje są szczególnie widoczne w cyfrowym kokpicie. W przyszłości tam oraz na dotykowym ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego pojawią się nowe grafiki. Zaktualizowane zostanie również oprogramowanie, aby modułowy zestaw informacyjno-rozrywkowy (MIB3) z asystentem głosowym i Carplay lub Android Auto pozostał na czasie.

Czytaj więcej

To będzie rok nowości Skody. Szykuje się prawdziwa ofensywa modelowa

Po czasie pojawi się nowy plug-in z zasięgiem elektrycznym 100 km

Pod maską pozostaną dobrze znane silniki benzynowe, które mają pojemność: 1,0 litra, 1,5 litra i 2,0 litry i oferują moc od 110 do 245 KM. TDI jest dostępny wyłącznie w wersji dwulitrowej o mocy od 115 KM a w wersji RS o mocy 200 KM. Dostępne są także warianty hybrydowe typu plug-in, który połączony jest z 1,4-litrowym TSI i ma 204 lub 245 KM mocy (w wersji RS). Zmieniona hybryda typu plug-in z silnikiem benzynowym 1,5 TSI i większym akumulatorem będzie w przyszłości stosowana również w Octavii. Bateria o pojemności ok. 20 kWh powinna, podobnie jak w Kodiaqu i Superbie zapewniać zasięg na prądzie ponad 100 kilometrów.

Czytaj więcej

Droga za 5 mld zł zostanie zbudowana w zachodniej Polsce

Czytaj więcej

System automatycznej kontroli przejazdów na czerwonym świetle zaskoczy kierowców
Samochód Jutra
Honda CR-V pojawi się w nowej wersji. To wodorowa… hybryda
Samochód Jutra
Fiat Panda powraca. Będzie elektryczny i w stylu lat 80.
Samochód Jutra
Jest szansa na odrodzenie Volkswagena Scirocco. Wyprodukowano 1,4 mln egz. tego coupe
Samochód Jutra
Dacia chce wygrać rajd Dakar. Za kierownicą usiądzie Sebastian Loeb
Samochód Jutra
Nadjeżdża najmocniejszy Abarth w historii. Wyjedzie z polskiej fabryki