Jak donosi Automotive News, Mercedes podczas spotkania z amerykańskimi dealerami podkreślił, że w roku 2024 firma skupi się na sprzedaży tańszych modeli. W zeszłym roku Mercedes dbał o rentowność, a teraz priorytetowa staje się sprzedaż. Wymownym jest fakt, że choć koncepcyjne CLA miało napęd elektryczny, to w wersji produkcyjnej (która trafi na rynek pod koniec 2024 roku) modułowa konstrukcja dopuszcza również montaż napędu spalinowego. Takich zmian można się spodziewać również w przypadku innych wchodzących na rynek modeli. Jak podkreśla w wywiadzie dla Motor1 Christoph Starzyński, wiceprezes Mercedesa ds. rozwoju napędu elektrycznego, mimo, że silniki na prąd są priorytetem, to Mercedes nie zamyka się na inne rozwiązania.

Czytaj więcej

Mercedes eSprinter: Polski rekord

Cel Mercedesa w USA w 2024 roku — sprzedaż ponad 300 tys. samochodów

Celem Mercedesa na rok 2024 jest dostarczenie klientom w USA ponad 300 000 samochodów. W zeszłym roku marka sprzedała na tym rynku 282 229 pojazdów (bez samochodów dostawczych). Choć mówimy o USA podobnych trendów można się spodziewać w najbliższej przyszłości również w Europie.

Mimo, że silniki na prąd są priorytetem, to Mercedes nie zamyka się na inne rozwiązania - Christoph Starzyński, wiceprezes Mercedesa ds. rozwoju napędu elektrycznego

Czytaj więcej

Mercedes-AMG CLE 53 Coupe wycenione. Ile kosztuje sześć cylindrów?