Modernizacja Audi A8. Więcej kolorów i Horch dla Chin

Zmodernizowana flagowa limuzyna Audi zyskuje nowy wygląd przodu i tyłu karoserii oraz jeszcze więcej nowoczesnych technicznych funkcji.

Publikacja: 04.11.2021 07:29

Modernizacja Audi A8. Więcej kolorów i Horch dla Chin

Foto: mat. prasowe

Obecne Audi A8 jest na rynku od 2017 roku. Na rok modelowy 2022 luksusowa limuzyna otrzymała modernizację. Nowe A8 rozpoznacie przede wszystkim przez zmodyfikowaną przednią i tylną część nadwozia oraz zastosowanie licznych nowych technologii. Wszystko wskazuje na fakt, że to ostatnia modernizacja A8 w takiej formie. W następcy nie będzie już klasycznego silnika spalinowego.

Audi A8

Audi A8

mat. prasowe

Wlot powietrza A8 ma jeszcze szerszą osłonę chłodnicy, zmieniono też kształt zderzaka i świateł. Z tyłu znajduje się przeprojektowana wkładka dyfuzora, jest też nowy wygląd świateł. Pojawiły się nowe pakiety stylistyczne, za pomocą których A8 może być jeszcze bardziej spersonalizowane. Oprócz podstawowego stylu Audi oferuje swoim klientom pakiet zewnętrznych elementów chromowanych oraz, po raz pierwszy w przypadku A8, pakiet elementów w kolorze czarnym. Powiększono do jedenastu ilość kolorów nadwozia. Nowością są lakiery metaliczne zielony District, firmament blue, Manhattan szary i ultra niebieski, a także lakiery matowe w kolorze szarym Daytona, srebrnym Floret, zielonym District, białym i szarym terragon. Gama felg (od 18 do 21 cali), obejmuje sześć nowych wzorów. W przypadku topowych wersji, na życzenie Audi może zamontować ceramiczne tarcze hamulcowe.

Audi A8

Audi A8

mat. prasowe

Nowe reflektory są wyposażone w matrycowe oświetlenie LED z technologią mikroluster. Nowe tylne światła standardowo wykorzystują technologię OLED. Limuzynę można wyposażyć w skrętne cztery koła (standard w modelu S8). Podstawowym silnikiem pozostaje trzylitrowa jednostka benzynowa V6 o mocy 340 KM. Czterolitrowy silnik V8 pracuje może mieć moc 460 KM w A8 lub 571 KM w S8. W ofercie pozostał trzylitrowy turbodiesel o mocy 286 KM. Jest też hybryda plug-in o mocy 462 KM.

Audi S8

Audi S8

mat. prasowe

Zmodernizowane Audi A8 pojawi się w salonach w grudniu 2021 roku. Na rynek chiński przewidziano jeszcze bardziej luksusowy wariant z przedłużonym rozstawm osi (plus 13 cm), który będzie nosił dodatkowe oznaczenie Horch.

Audi A8 Horch

Audi A8 Horch

mat. prasowe

Premiery
Dwie polskie premiery: Nowy Aston Martin i Ford Mustang
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Premiery
Land Rover Defender OCTA nadchodzi. Mercedes-AMG może mieć powody do obaw
Premiery
Renault Captur przeszedł modernizację. Zmiany są naprawdę widoczne
Premiery
Audi Q6 e-tron nareszcie zadebiutowało. To bardzo ważny model w gamie marki
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Premiery
Tym modelem Lamborghini żegna się z silnikiem V10. Powstanie tylko 10 egz.