Czteroosobowy pojazd Lingbao Coco jest oferowany wyłącznie na rynku chińskim. Jego cena oscyluje w granicach 15 tys. zł. Dostępny w dwóch wersjach: podstawowej „Hero” oraz rozszerzonej „Alliance”. Ta druga oferuje manualną klimatyzację oraz 9-calowy ekran od systemu infotaitmentu. Ponadto na wyposażeniu znalazło się radio z Bluetooth i złącze USB. Warto dodać, że w żadnym wariancie auto nie posiada poduszek powietrznych. Wystarczające w tym przypadku mają być pasy bezpieczeństwa, czujniki parkowania, ABS i EBD.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie ceny Dacii Spring. To najtańsze e-auto na rynku

""

Lingbao Coco

moto.rp.pl

Do napędu Coco służy 41-konny silnik elektryczny o 95 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na przednią oś. Prędkość maksymalna jaką osiąga ten pojazd to 100 km/h, a zasięg określono na 120 km (akumulator litowo-żelowo-fosforanowy). Ładowanie z gniazda AC ma zająć do 7 godzin.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Cena podstawowego modelu została określona na 15,7 tys. zł. To niemal o połowę mniej niż w przypadku najtańszego, europejskiego auta elektrycznego – Dacii Spring (od 76 900 zł w Polsce, ok. 34 tys. zł w Chinach). Auto nie będzie oferowane nigdzie poza Azją. Przynajmniej na razie.

CZYTAJ TAKŻE: Unia zakazuje samochodów spalinowych od 2035 roku

""

moto.rp.pl

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ
""

moto.rp.pl