„Works V8 Trophy” to nazwa specjalnej edycji ikony Off-Road – Defendera. Auto znajdzie się w ofercie działu Land Rover Classic. W przypadku tej małej serii używane egzemplarze Defendera 90 i 110 Station Wagon zostały gruntownie odnowione i wyposażone w nowe technologie. Najważniejszym punktem przebudowy jest jednak 5-litrowy silnik benzynowy V8 o mocy 405 KM, który współpracuje z ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

CZYTAJ TAKŻE: Land Rovery Evoque i Discovery Sport dostępne jako hybrydy plug-in

""

moto.rp.pl

Inne cechy szczególne specjalnej serii to nowe reflektory LED i oraz 16-calowe stalowe felgi w kolorze „Eastnor Yellow”. Szczególne cechy wnętrza to sportowe fotele Recaro, skórzana tapicerka i analogowy zegarek od producenta Elliot Brown. Ponadto modele Trophy z silnikiem V8 charakteryzują się specjalnym wyposażeniem terenowym, takim jak osłona podwozia, przednia wciągarka, bagażnik dachowy, fajka czy dodatkowe reflektory.

""

moto.rp.pl

Land Rover zaprasza również nabywców Trofeum Defender Works V8 na ekskluzywne wydarzenie przygodowe na terenie testowym zamku Eastnor w West Midlands. Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, impreza ma się odbyć w tym roku.

CZYTAJ TAKŻE: Land Rover Defender Hard Top: Do roboty!

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl